http://didshahr.ir/250645

07:51 :: 1401/05/29

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل گفت: در چهار ماه ابتدای سال ۱۴۰۱، بیش از ۳۵۰ میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی مایع شامل بنزین، نفت سفید، نفتگاز و نفتگوره در سطح منطقه اردبیل توزیع شده است.

حجت مدنی

سیدحجت مدنی درباره تأمین و توزیع سوخت استان بیان کرد: امسال با توجه به برداشته شدن اکثر محدودیت ها و بازگشائی دانشگاه ها و مدارس و افزایش تردد های بین شهری، شاهد افزایش در مصرف بنزین موتور نسبت به سال قبل بودیم که با ذخایر مناسب و بجایی که در این بخش اعمال شده، هیچ گونه مشکلی در رابطه با تامین سوخت در سطح منطقه نداشتیم.

مدنی درباره مصرف بنزین اعم از معمولی، سوپر و یورو۴ در بازه زمانی فوق نسبت به همین مدت در سال ۱۴۰۰ گفت: با آنالیز و قیاس ارقام امسال و سال قبل، این فرآورده با افزایش ۲۲ درصدی همراه بوده است.

وی تصریح کرد: مصرف نفتگاز غیر نیروگاهی هم در ۱۲۴ روز سال ۱۴۰۱ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، حکایت از افزایش ۳ درصدی دارد.

مدنی از کاهش ۲۸ درصدی مصرف نفت سفید در همین مدت نسبت به سال ۱۴۰۰خبر داد و افزود: فرآورده‌های نفتی در بخش‌های حمل‌ونقل ۶۶ درصد، حرارتی دو درصد، برق ۱۹درصد، کشاورزی ده درصد، پروژه‌ها یک درصد و صنایع دو درصد به مصرف رسیده است.

بشکه نفت

 ۳۵۰ میلیون لیتر سوخت در استان اردبیل توزیع شد

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/250645

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *