http://didshahr.ir/250282

12:50 :: 1401/05/19

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل اعلام کرد: اعتبارات احداث فضاهای آموزشی و مدرسه سازی این استان در سال جاری با پنج برابر افزایش به سه هزار میلیارد ریال رسید.

حسن محمدی‌ ادیب

حسن محمدی ادیب گفت: با صرف این میزان اعتبار ۵۱ پروژه مدرسه روستایی سنگی کاه‌گلی و در حال تخریب در مرحله نوسازی قرار گرفته و ۵۲ پروژه نیز شامل مدرسه نوساز با کلاس‌های درس، سالن ورزشی و نمازخانه مدرسه تا مهر ماه امسال آماده افتتاح و بهره‌برداری می‌شود.

وی تعداد پروژه‌های در دست احداث مدرسه‌سازی در استان اردبیل را ۲۴۰ مورد اعلام و بیان کرد: اعتبارات خوبی از محل سفر ریاست جمهوری برای امر مدرسه‌سازی در استان اردبیل اختصاص یافته و هم‌اکنون حتی یک پروژه بلاتکلیف مدرسه سازی هم در سطح این استان وجود ندارد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل، همچنین احداث مدرسه در مناطق شهری به خصوص در شهر اردبیل، پارس‌آباد و اصلاندوز را جزو نیازهای اساسی فضاهای آموزشی استان اردبیل عنوان کرد و افزود: نیاز به احداث مدرسه در این شهرها به علت مهاجرت روز افزون، تداوم دارد به طوری که برخی از مدارس این شهرها دونوبته شده است.

وی اضافه کرد: نیاز به احداث مدارس جدید و نوسازی مدارس تخریبی در شهرها در حالی در مناطق شهری استان اردبیل در حال افزایش است که مدارس روستایی این استان به علت مهاجرت و کاهش جمعیت به تدریج خالی شده و فشار مضاعفی بر نیاز به فضاهای آموزشی در مناطق شهری استان افزوده شده است.

محمدی ادیب همچنین گفت: علاوه بر این، نیاز به احداث مدرسه در فضاهای شهری جدید بویژه شهرک‌های تازه ساخت و در محل‌هایی مثل مناطق اجرای پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن وجود دارد و باید فضاهای آموزشی مناسب و مورد نیاز در این محلات احداث شود.

حسن محمدی ادیب:اعتبارات مدرسه سازی 5 برابر افزایش یافت

اعتبارات مدرسه سازی ۵ برابر افزایش یافت

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/250282

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *