http://didshahr.ir/249653

05:38 :: 1401/05/04

معاون اجرایی رئیس جمهور از پروژه مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی اردبیل2 و چند واحد تولیدی بازدید کرد.

تصفیه خانه

معاون اجرایی رئیس جمهور که طی سفر یک روزه وارد استان اردبیل شده بود ضمن بازدید از پروژه مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب و واحد تولیدی آرتا فارما در شهرک صنعتی اردبیل2 ، از شهرک های غیردولتی آرتا انرژی، آرتا پلاست و امید فارمد بازدید کرد.

سید صولت مرتضوی در جریان بازدید از پروژه مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی اردبیل2 گفت: این سفر با هدف بازدید میدانی از پروژه‌های نیمه تمام استان، پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری و همچنین افتتاح چندین طرح عمرانی انجام می شود و تلاش دولت بر این است تا نهضت خدمت رسانی به مردم تداوم داشته باشد.

وی ضمن ابراز رضایت از پیشرفت فیزیکی پروژه مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی اردبیل2، ابراز داشت: خوشبختانه با بازدیدهای میدانی امروز مشاهده شد که معدل پیشرفت فیزیکی پروژه های در دست اجرا از وضعیت قابل قبولی برخوردار است و استان اردبیل به کارگاهی فعال در حوزه فعالیت های عمرانی و زیرساختی تبدیل شده است.

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره تزریق منابع مالی مناسب در سال گذشته برای اجرای پروژه های عمرانی، خاطرنشان کرد: در جریان سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل، اجرای 78 طرح عمرانی در طول بازه زمانی سه تا 4 ساله برای این استان مصوب شده بود که خوشبختانه در سال 1400 مبلغ 1100 میلیارد تومان از محل این سفر به صورت نقدی به پروژه های عمرانی پرداخت شده است.
وی از تعهد دولت در تامین و ابلاغ به موقع این منابع در سال جدید خبر داد و تصریح کرد: در سال مالی جدید نیز منابع مالی مناسبی برای پروژه های زیرساختی و عمرانی در نظر گرفته شده است و استان اردبیل از قدرت بالایی در جذب این منابع دارد.
شایان ذکر است مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی اردبیل2 با استفاده از پیمانکاران بومی استانی احداث شده است و فرآیند تصفیه پساب این مدول یکی از مدرترین و کاراترین سیستم هایی است که در تصفیه فاضلاب پساب های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.
این پروژه یکی از مهمترین پروژه های شرکت شهرک های صنعتی است که پالایش اسمی روزانه تا 4000 مترمکعب در شبانه روز را دارد و برای اجرای آن 700 میلیارد ریال هزینه شده است.

قول مساعد معاون اجرایی رئیس جمهور برای حل مشکلات واحدهای تولیدی

معاون اجرایی رئیس جمهور در جریان بازدید از واحد تولیدی آرتا فارما در شهرک صنعتی اردبیل2، از پیگیری ها برای حل مشکلات این واحد تولیدی خبر داد.

این واحد تولیدی در زمینی به مساحت 3 هکتار و با زیربنای یک هکتار با زمینه محصولات دارویی سرم احداث شده است که با نصب ماشین آلات و بهره برداری از آن، ضمن تامین بخش عمده ای از نیاز کشور به این نوع محصولات دارویی، زمینه اشتغال برای 220 نفر نیز فراهم خواهد شد.

سید صولت مرتضوی در ادامه بازدیدهای خود از واحدهای تولیدی استان اردبیل، از سه شهرک صنعتی غیردولتی آرتا انرژی، آرتا پلاست و امید فارمد در شهرستان نمین نیز بازدید کرد.

تبدیل استان اردبیل به کارگاه پروژه های عمرانی و زیرساختی

تبدیل استان اردبیل به کارگاه پروژه های عمرانی و زیرساختی

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/249653

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *