http://didshahr.ir/249189

01:51 :: 1401/04/21

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه رعایت حجاب و عفاف باید در رفتار و گفتار مردم نهادینه شود، گفت: حجاب در گفتار و رفتار نیز از انواع پوشش های اسلامی تلقی می‌شود.

قاسم جعفرزاده

عفت آقایاری

حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده به مناسبت۲۱ تیر ماه روز حجاب و عفاف در گفت و گو با خبرنگار ساوالان خبر اظهار کرد: حجاب و پوشش به‌عنوان یکی از مسائل مهم در دین اسلام به آن تاکید جدی شده و باید از ابعاد مختلف مورد توجه کارشناسان و عموم مردم قرار گیرد.

وی افزود: با استناد به آیه ۳۱ سوره نور و آیه ۵۹ سوره احزاب توجه به پوشش و حجاب و عفاف برای مردان و زنان اهمیت مضاعفی دارد و می تواند به کاهش آسیب های اجتماعی منجر شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل بیان کرد: نوع نگاه مردان نسبت به نامحرم در واقع همان رعایت عفاف و حجاب است و این نگاه باید در زنان و مردان هم با جدیت رعایت شود.

جعفرزاده یادآور شد: حجاب در گفتار و رفتار نیز از انواع پوشش های اسلامی تلقی می‌شود که توجه به آن از سوی زنان و مردان مورد تاکید دین مبین اسلام قرار گرفته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: با وجود شخصیت های دینی و ائمه معصومین(ع) که در زندگی خود الگوهای عملی متعددی را در زمینه های مختلف ارائه کرده اند که با مطالعه سیره بزرگان دینی قادریم از این الگوها تبعیت کرده و به اصلاح سبک زندگی خود کمک کنیم.

جعفرزاده تصریح کرد: بزرگان دینی ما در عفاف و حجاب و سبک زندگی، اخلاق و رفتار ویژگی های برجسته ای داشته اند که هر کدام از آنها می تواند برای مردان و زنان و جوانان ما درس زندگی باشد و ما نیز وظیفه داریم با معرفی دقیق این الگوهای دینی و عملی با توجه به نیاز روز جامعه الگوهای رفتاری مناسبی را به مردم معرفی کنیم.

وی گفت: داشتن حجاب درونی در کنار حجاب فیزیکی که در پوشش زنان و مردان تعریف می‌شود از نکاتی است که باید از سوی زنان و مردان مورد توجه جدی قرار گیرد.

کاهش آسیب های اجتماعی وظیفه همگانی است

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل تلاش برای کاهش آسیب های اجتماعی را وظیفه همگانی عنوان کرد و گفت: جهاد تبیین در مسئله حجاب و عفاف ضرورت مهم فرهنگی است.

جعفرزاده به اهمیت حفظ حریم و حیا در ارتباطات اجتماعی اشاره و اظهار کرد: حجاب و پوشش تنها مختص انسان نبوده و با نگاه به عالم هستی، در می یابیم که خداوند تمام موجودات را دارای پوشش و حفاظ آفریده و عریانی و برهنگی را عامل افول و سقوط برشمرده است.

وی گفت: حفظ حجاب و ملزم بودن به رعایت حیا و شئونات اخلاقی تنها مختص بانوان نیست بلکه مردان جامعه نیز باید در مراودات اجتماعی و نوع پوشش در جامعه، متانت و حیا را در نظر گرفته و از الگوهای نامتعارف که عموما تولید کشورهای غربی برای ایجاد بی عفتی در جوامع اسلامی است، دوری کنند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل توجه به انسانیت در ارتباطات اجتماعی را مهم برشمرد و گفت: رفتار و نوع ارتباط مردم با یکدیگر در جامعه باید به گونه ای باشد که انسانیت و ارزش های والای انسانی مد نظر بوده و نگاه جنسیتی مطرح نباشد و این امر فقط با رعایت حیا و عفت بین مردان وزنان جامعه میسر است.

جعفرزاده به برنامه های فرهنگی هفته حجاب و عفاف در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: در فرهنگ سازی حجاب و عفاف تمام نهادها و ادارات به میدان آمده و در این میان همت همگانی مردم حسینی و با فرهنگ اردبیل نیز در دفاع از حریم ارزش های دینی و انسانی و پاسداشت حجاب و عفاف عامل موثری در فرهنگ سازی حجاب و عفاف در جامعه است.

جعفرزاده با ابراز خرسندی از اقدام دولت در ابلاغ آیین نامه پوشش بانوان و آقایان در ادارات و اماکن عمومی به تمامی دستگاه های اجرایی و نهادهای دولتی، بر ضرورت عمل به مصوبات قانونی کشور در حفظ حجاب و عفاف تاکید کرد و گفت: در قانون جمهوری اسلامی ایران حفظ حجاب وعفاف به عنوان قانون مشخص شده و همچنان که در تمام امور کشور، رعایت قوانین باعث حفظ امنیت و سلامت اجتماعی می شود، رعایت حجاب و عفاف نیز جزو قوانین بوده و جمله “نه به حجاب اجباری” با هدف تشویش افکار عمومی در رسانه های معاند، هیچ جایی در فرهنگ ایرانی اسلامی ندارد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل تلاش برای ارتقای امنیت و نیز کاهش آسیب های اجتماعی را وظیفه همگانی عنوان کرد و گفت: جهاد تبیین در مسئله حجاب و عفاف ضرورت مهم فرهنگی بوده و فرهنگ سازی حجاب در جامعه با محوریت ائمه جمعه، ادارات و نیز دختران و زنان جامعه با هدف مقابله با نهاجم فرهنگی دشمن، در اولویت برنامه های فرهنگی هفته حجاب و عفاف قرار گرفته و با استفاده از ظرفیت مساجد، هیئت های مذهبی، مدارس و ادارات به روشنگری و بصیرت افزایی در حوزه حجاب و عفاف می پردازیم.

قاسم جعفرزاده:رعایت حجاب و عفاف باید در رفتار و گفتار مردم نهادینه شود

رعایت حجاب و عفاف باید در رفتار و گفتار مردم نهادینه شود

خبرنگار عفت آقایاری

 

 

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/249189

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *