http://didshahr.ir/247711

09:43 :: 1401/03/23

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: رهاشدگی در شرایط کنونی بعد از توزیع عادلانه یارانه‌ها قابل قبول نیست چرا که مردم توان خرید خود را از دست داده‌اند.

صدیف بدری

صدیف بدری در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در سال گذشته به دلیل غفلت دولت روحانی پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ با تأخیر انجام شد و ما از اواخر سال گذشته پرداخت این منابع را به همت دولت سیزدهم شاهد بودیم.

وی تصریح کرد: باید فرصت پرداخت این تسهیلات تا آخر تیرماه تمدید شود تا ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در این حوزه برای فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی جذب شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی محدودیت ایجاد شده در پرداخت تسهیلات بانک‌ها را با نگاه منابع و مصارف یادآور شد و گفت: بانک‌ها به مصوبات قانونی ابلاغ شده تمکین نمی‌کنند و عمدتا از بخشنامه‌های داخلی تبعیت کرده و در پرداخت تسهیلات به دنبال بهانه‌جویی هستند.

بدری حرکت دولت سیزدهم را در مردمی‌سازی یارانه‌ها و حذف ارز ترجیحی به عنوان حرکت مطلوب یادآور شد و افزود: این کار در کنار همه مزایا باید شکل نظارتی مناسب‌تری پیدا کند تا مردم از بابت آزادسازی قیمت‌ها متضرر نشوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: قرار بود تنها قیمت چهار قلم کالا افزایش پیدا کند اما این افزایش قیمت در سایر کالاها نیز تأثیرگذار بوده و به نوعی کنترل قیمت‌ها دچار سوء مدیریت شده است.

بدری اضافه کرد: در جراحی اقتصادی باید قبل، حین و بعد از جراحی مراقبت‌های فوری انجام شود تا این جراحی منجر به عوارض ناخوشایند نشود.

وی ضرورت پرداخت منابع مصوب ماده ۵۶ را برای طرح‌های اولویت‌دار استان نظیر راه آهن و بزرگراه اردبیل – سرچم یادآور شد و بیان کرد: برای شبکه جمع‌آوری فاضلاب اردبیل و پایاب سد نئور نیز از این ظرفیت باید استفاده کرد.

بدری ادامه داد: کشت و صنعت مغان بعد از بازگشت به مدیریت دولتی با روند مناسب توسعه‌ای همراه شده که امیدواریم مراقبت‌های لازم انجام شود تا دوباره در گرداب خصوصی‌سازی نامناسب گرفتار نیاید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: بهتر است سهام این بنگاه اقتصادی به خود مردم منطقه واگذار شده و از این محل مردم بیشترین منفعت را ببرند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس ضرورت پرداخت ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی را از محل مصوبات سفر رئیس جمهور یادآور شد و تصریح کرد: باید هر چه سریعتر مقدمات اجرای منطقه آزاد در استان اردبیل فراهم شود.

صدیف بدری:توزیع عادلانه یارانه‌ها قابل قبول نیست

توزیع عادلانه یارانه‌ها قابل قبول نیست

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/247711

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *