http://didshahr.ir/247532

06:34 :: 1401/03/18

سبحانی اظهار کرد: قرار است در چهار سال آینده ۸۰ هزار واحد مسکونی در استان اعم از شهری و روستایی احداث شود که این واحدها شامل واحدهای مسکونی ارزان قیمت روستایی، خودمالکی و واحدهای مسکونی شهری است.

مسکن مهر
فرهاد سبحانی افزود: قانون اجرای طرح نهضت ملی و جهش تولید مسکن در سال گذشته به این استان ابلاغ و از ۲۸ مهرماه تا ۲۹ اسفندماه سال ۱۴۰۰ بیش از ۶۹ هزار نفر برای بهره‌مندی از این مسکن در استان ثبت‌نام کردند.

وی گفت: در مجموع ۶۹ هزار و ۲۰۰ نفر در استان اردبیل در قالب طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۴۳ هزار و ۶۹۷ نفر واجد شرایط تشخیص داده شده و در پایش نهایی ۲۴ هزار و ۵۲ نفر تأیید شدند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل همچنین از آغاز عملیات اجرایی احداث یک‌ هزار و ۲۷۰ واحد مسکونی و آماده‌سازی زمین برای شروع عملیات اجرایی ۸۰۰ واحد مسکونی دیگر در مناطق مختلف این استان خبرداد.

وی با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌های اقدام ملی مسکن و نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر برعهده بنیاد مسکن است، افزود: در این استان غیر از شهر اردبیل در مابقی شهرها بنیاد مسکن عهده‌دار اجرای این پروژه‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: کل ثبت‌نامی‌های شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر در استان ۲۶ هزار و ۳۱۵ نفر است که از این تعداد، ۲۶ هزار نفر حائز شرایط شناخته شده‌اند ، ۲ هزار و ۳۴۹ متقاضی نیز مراحل تشکیل پرونده ، افتتاح حساب بانکی و واریز ۴۰۰ میلیون ریال آورده اولیه را تا امروز انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه پس از قطعی شدن ثبت‌نام متقاضیان واجد شرایط دریافت مسکن نهضت ملی شاخص و ملاک برخورداری از این مسکن واریز بموقع سهم آورده متقاضی به حساب بانکی اعلام شده است، افزود: در صورتی که متقاضیان در مهلت مقرر اقدام به واریز آورده نکنند نام آنها از لیست واجدین شرایط دریافت مسکن ارزان قیمت نهضت ملی مسکن حذف و افراد جدید جایگزین آنها می‌شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل ادامه داد: در حال حاضر مراحل ساخت ۱۲۰ واحد در پارس‌آباد، ۱۶۰ واحد در مشگین‌شهر ، ۱۴۰ واحد در خلخال ، ۶۰ واحد در نیر و ۸۹۰ واحد در شهر اردبیل بصورت مشارکتی با راه و شهرسازی در فاز اول طرح اقدام ملی مسکن و نهضت ملی مسکن توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آغاز شده و در دست احداث است.

سبحانی اظهار کرد: برای فاز دوم این طرح نیز ۲۵۰ واحد در پارس‌آباد ، ۴۵۰ واحد در خلخال ، ۳۰ واحد در سرعین و ۸۰ واحد در نمین در حال آماده‌سازی زمین و طی مراحل اخذ پروانه می‌باشد که پس از تکمیل مراحل، عملیات اجرایی این پروژه‌ها نیز آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه پروژه نهضت ملی مسکن خلخال در قالب ۴۴۰ واحد مسکونی و توجه به با واریز آورده اولیه افراد واجد شرایط همزمان باسفر استاندار اردبیل به این شهر آغاز شده است ، افزود: عملیات خاکی این پروژه تا یک ماه آینده به اتمام می رسد.

سبحانی با بیان اینکه اجرای فونداسیون این پروژه نیز در مرداد ماه امسال انجام می شود گفت: زمین به مساحت ۲۵ هکتار توسط اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل به این پروژه اختصاص یافته است.

وی اظهار کرد: سایت اول این پروژه نیز در قالب ۱۴۰ واحد در پشت بیمارستان امام خمینی (ره) خلخال در حال اجراست و فاز اول آن در حال نازک‌کاری بوده و فاز دوم نیز به صورت ۸۰ واحد در حال اسکلت‌بندی است.

ساخت 80 هزار واحد مسکن در اردبیل

۸۰ هزار واحد مسکونی در استان اردبیل احداث می شود

 

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/247532

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *