http://didshahr.ir/247204

07:59 :: 1401/03/09

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل گفت: کمیته بازرسی و نظارت بر عملکرد مشاوران املاک و خودرو در اردبیل راه‌اندازی می‌شود.

مسکن

جلال آفاقی در دیدار با رئیس و اعضای هیئت مدیره نمایشگاه‌داران خودرو این استان، با تاکید بر ساماندهی بنگاه‌های معاملاتی خودرو، اظهار داشت: حوزه معاملات خودرو و املاک از چالش‌های مهم فراروی دستگاه قضایی است.

وی بر ساماندهی بنگاه‌های معاملاتی خودرو و افزایش نظارت برای پیشگیری از بروز اختلافات و تشکیل پرونده‌های قضایی در این حوزه تاکید کرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل تصریح کرد: پرونده‌های زیادی در موضوعات مختلفی همچون خیانت در امانت، انتقال مال غیر، الزام به تنظیم سند، تحویل مبیع و ثمن معامله، جعل و کلاهبرداری در حوزه معاملات خودرو مطرح است.

آفاقی ادامه داد: در کنار ارتقا آگاهی‌های عمومی جهت پیشگیری از جرایم و اختلافات در این زمینه، لازم است ساماندهی کارآمدی در بنگاه‌های معاملاتی خودرو اردبیل صورت گیرد.

وی با تاکید بر شناسایی بنگاه‌های فاقد مجوز و پروانه و جلوگیری از فعالیت آنان، بیان کرد: دوره‌های تخصصی بنگاه‌داران به منظور افزایش دانش حقوقی مرتبط با معاملات خودرو برگزار می‌شود و همچنین کمیته بازرسی ویژه نظارت بر عملکرد مشاوران املاک و خودرو، با گشت‌های تلفیقی سازمان‌های متولی در اردبیل راه‌اندازی خواهد شد.

آفاقی ادامه داد: ساخت شهرک خرید و فروش خودرو، تهیه منشور اخلاقی بنگاه‌های معاملاتی، ثبت سیستمی نقل و انتقالات با کد رهگیری و پیشگیری از کلاهبرداری‌ها در آگهی‌های خرید و فروش سایت‌های مجازی از جمله موارد مطروحه در این دیدار بود.

گفتنی است، در حال حاضر ۵۰۰ نمایشگاه معاملات خودرو در اردبیل فعالیت دارد که حدود یکصد نمایشگاه فاقد مجوز قانونی است.

بنگاه‌های املاک و خودرو در اردبیل ساماندهی می شوند

بنگاه‌های املاک و خودرو در اردبیل ساماندهی می شوند

مطالب دیگر
  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/247204

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *