http://didshahr.ir/242528

11:21 :: 1400/11/18

حضور سگ های ولگرد در محل زندگی مردم و درون شهرها، موجب سلب امنیت و آرامش مردم شده است.

سگ

یکی از شهروندان در این مورد پیامی برای ما ارسال کرده؛ که بدین شرح است: 

در دو سال گذشته وضعیت سگ های ولگرد در اردبیل به یک بحران تبدیل شده‌است؛ به طوری که اگر دو سال پیش با این معضل تنها در بخش‌هایی از شهرستان یا در ساعات خاصی از شبانه‌روز روبه‌رو بودیم، هم‌اکنون در بیشتر سطح شهرستان و در جملگی ساعات شبانه‌روز در خیابان‌های شهر می‌توان چند سگ ولگرد را که به نسبت گذشته رفتارهای خشونت آمیزتری نیز دارند، مشاهده کرد.

به عنوان مثال بسیاری از نمازگزاران مسجد محلّه ما، برای حضور در نماز جماعت از خودروی شخصی استفاده می‌کنند تا از سگ ها در امان باشند؛ بسیاری از آن‌هایی که خودروی شخصی ندارند، نماز جماعت را به‌خاطر خطر سگ های ولگرد حداقل در یک وعده ترک کرده‌اند. امکان پیاده‌روی ایمن در محله و پارک وجود ندارد. اطراف اردبیل تقریباً مرکز اجتماع سگ‌هاست.

آیا کسی متولّی این موضوع نیست؟ سگ‌ها را جمع‌آوری کنید! بسیاری کشورها برای جلوگیری از این بحران، قوانین سفت و سخت در غذا دادن به حیوانات ولگرد وضع کرده‌اند. بسیاری کشورها، حیوانات ولگرد را صادر می‌کنند به کشورهایی که متقاضی آن هستند. در بعضی معابر شهر سگ از آدم بیشتر است، لازم است که رسیدگی شود.

پیام مخاطبان

 • لینک کوتاه
 • https://savalankhabar.ir/242528

اشتراک این خبر :

دیدگاه ها

 1. ناشناس گفت:

  عده‌ای پویش حفاظت از حیوانات (بهتر است بگوییم فقط حفاظت از سگ ها، نه تمام حیوانات؛ چرا که این سگ‌های ولگرد به نظم اکوسیستم طبیعی و دیگر حیوانات هم آسیب رسانده‌اند) به راه می اندازند اما به راستی کدام یک از آنها پاسخگوی فرد آسیب دیده می باشد؟!

 2. بهمن گفت:

  در ماه های گذشته شهرداری یک اسلحه برای بیهوشی سگ‌ها و زنده‌گیری آنها خریداری کرده است ولی هنوز در این زمینه اقدامی عملی صورت نگرفته است

 3. نیایش گفت:

  این هم مثل شکایت از روحانی فک نمیکنم به جایی برسه

 4. مهدی گفت:

  به طور روزافزون شاهدیم که تعداد حملات این سگها به مردم و طفل‌های بی گناه، و کشتن و مجروح کردن آنها، بیشتر شده و رعب و وحشت ایجاد کرده‌اند.

 5. عسگر گفت:

  دادستانی باید هر چه زودتر به این موضوع ورود کند و برای این پدیده دستور ویژه‌ای صادر کند تا شهرداری‌ها بدون فوت وقت در این زمینه اقدم کنند.

 6. صداقت گفت:

  تقریبا قریب به ۱۵ سال است که در جلسات شورای سلامت و امنیت غذایی شهر هر جلسه تکرار می‌شود و شهرداری که متولی اصلی این اقدام در قانون است هر بار با بهانه‌هایی برای عدم انجام این وظیفه ذاتی در جلسه حاضر می‌شود.

 7. کاکا گفت:

  از مسئولین محترم و شهرداری خواهشمندیم که پیگیری نموده تا این سگ‌های ولگرد جمع آوری شده و معدوم شوند.

 8. ایرج گفت:

  بر اساس آیین نامه‌ اتلاف و زنده گیری سگ‌های ولگرد شهرداری مرکز شهرستان متولی اصلی این رخداد است و باید در اسرع وقت برای این مهم اقدام شود.

 9. موسی گفت:

  درست است که مرگ انسان به دست و اراده خداست ولی حضرت علی(ع) می‌فرمایند:از قضای الهی به قدر الهی پناه ببرید؛
  پس تلاش برای حفظ جان خود و اطرافیان، مسئولیت همه ماست.

 10. مردم گفت:

  سگ های ولگرد در سطح جامعه خطرات بسیار زیادی دارند، در صورت بروز بیماری هاری دیگری کاری از دست کسی برنخواهد آمد و تنها باید نطاره گر مرگ دلخراش و وحشتناک بیمار باشیم.

 11. مهدی وحیدی مهر گفت:

  شهرداری موظف است با راه اندازی سایت زنده‌گیری زمینه را برای برخورد با پدیده ازدیاد سگ های ولگرد در شهرها و روستاهای شهرستان فراهم کند، تحولات در این زمینه بسیار به کندی پیش می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *