http://didshahr.ir/242289

11:03 :: 1401/05/20

نائب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: خط انتقال جدید گاز برای تامین نیاز آتی استان از میانه تا اردبیل با هزینه تقریبی ۲۷۰۰ میلیارد تومان مطالعه و اجرایی می‌شود.

صدیف بدری: پروژه انتقال گاز میانه به اردبیل اجرایی می شود

صدیف بدری اظهار داشت: از مصوبات سفر دولت ۷۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه خط انتقال گاز اختصاص یافته و خط انتقال جدید گاز برای تامین نیاز آتی استان از میانه تا اردبیل با هزینه تقریبی ۲۷۰۰ میلیارد تومان مطالعه و اجرایی می‌شود تا خط لوله انتقال گاز از اردبیل به گرمی و سپس پارس‌آباد برای تامین گاز صنایع مغان محقق شود.

وی بیان کرد: انتظار می‌رود اختصاص این اعتبارات توسعه حوزه‌های عمرانی و صنعتی استان اردبیل را در سال‌های آینده رقم بزند که این موضوع در حال حاضر برای ما یک نقطه عطف و روشن محسوب می‌شود تا ساز و کار دقیق برای رفع مشکلات موجود در استان رقم بخورد.

نائب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تعیین ساز و کار دقیق برای حذف ارز ترجیحی نیز گفت: در حال حاضر تاکنون راهکار قابل قبولی برای بهبود شرایط اقتصادی کشور و جلوگیری از تورم ارائه نشده و اقدامی انجام نیافته است که نیازمند برنامه‌ریزی دقیق برای انجام آزمون و خطا برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی هستیم.

وی بیان کرد: تاکنون راهکار جایگزینی برای ارز ترجیحی ارائه داده نشده که این موضوع کشور و اقتصاد را دچار آسیب خواهد کرد و با توجه به این که موضوع حذف ارز ترجیحی در محافل اقتصادی کشور بررسی می‌شود درصدد هستیم با برنامه‌ریزی‌های اساسی مسیر ارز ترجیحی را مشخص کرده و از تورم جلوگیری شود.

بدری اظهار کرد: تمام سعی و تلاش ما بر این است که حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی شکاف‌های طبقاتی را در جامعه بیشتر نکند بلکه نیاز است تا ساز و کار درستی در این زمینه توسط دولت ارائه شود و با کارشناسی‌های منطقی و دقیق و استفاده از نظرات نخبگان اقتصادی و اجتماعی زمینه برون‌رفت از مشکلات احتمالی فراهم شود.

گازرسانی

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/242289

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *