http://didshahr.ir/240915

01:12 :: 1402/06/18

آشنایی با ۵ مورد از چالش ازدواج با یک فرد بسیار موفق می‌تواند بیشتر از شرایط عادی روی دهد و نیاز به مدیریت دارد.

چالش ازدواج

نویسنده : نرگس عزیزی | کارشناس‌ارشد مشاوره‌ خانواده

ازدواج معمولی‌ها با موفق‌ها شکست‌خورده است؟

بعضی افراد ترجیح می‌دهند با کسی ازدواج کنند که توانسته باشد در زندگی موفقیت‌های چشمگیری در زمینه‌های تحصیلی و حرفه‌ای کسب کند ، خیلی پولدارتر باشد یا در جوانی مدیر شده و خودساخته باشد. اما گاهی اوقات وقتی میزان موفقیت یک نفر افزایش قابل‌توجهی پیدا می‌کند، نگرانی از ازدواج با او هم شروع به افزایش می‌کند. برای این موضوع البته دلایلی هم ذکر می‌شود. این که فرد موفق همسرش را دست کم خواهد گرفت یا این که ممکن است فرد موفق نتواند همراهی یک نفر دیگر را بپذیرد و عادت او به استقلال در زندگی مشترک مسئله‌ساز شود و … اما آیا واقعا این نگرانی‌ها به‌جا هستند؟

خوش‌خیالی را کنار بگذاریم

شاید شما هم عبارات ناخوشایندی از این دست را شنیده باشید که «فلانی از همسرش سرتر است»، عبارت زشتی که طی آن گوینده به خود اجازه می‌دهد دست به مقایسه بین دو همسر بزند و سپس با توجه به معیارهای شخصی‌اش یکی را جلوتر از آن یکی در نظر بگیرد و البته این قضاوت را با دیگران هم در میان بگذارد. متاسفانه چنین قضاوت‌هایی، غالبا به روابط بین همسران آسیب می‌زند. درباره موقعیت مدنظر ما، یعنی وقتی یکی از همسران موفقیت قابل‌توجهی دارد، احتمال بیان شدن چنین قضاوت‌هایی می‌تواند افزایش پیدا کند و بر همین مبنا هم این تصور که چنین موقعیتی چالش اضافه‌تری ندارد، خوش‌خیالی است. اما آیا انجام چنین قضاوت‌های غیراخلاقی به آن معناست که ازدواج یک نفر با شرایط معمولی با فردی موفق‌تر از خود، به صورت کلی خطاست؟

۵ موقعیتی که مسئله را پیچیده می‌کند

اظهارنظرهای بی‌جای دیگران قطعا دلیل خوبی نیست برای این که کل موضوع ازدواج در این شرایط را زیر سوال ببریم اما می‌تواند به ما هشدار بدهد که دست کم متوجه چالش‌های احتمالی این سبک ازدواج‌ها باشیم. پنج مورد ی که در ادامه می‌گوییم از چالش‌هایی است که در ازدواج با یک فرد بسیار موفق می‌تواند بیشتر از شرایط عادی روی دهد. البته صرف بیشتر بودن احتمال بروز این چالش‌ها به معنای آن نیست که ازدواج با این افراد همیشه با مشکل روبه‌رو می‌شود بلکه هدف، قدم برداشتن آگاهانه در این زمینه است.

اعتمادبه‌نفس شکننده | اگر این آگاهی را درباره خود دارید که اعتماد به نفس‌تان در وضعیت مطلوبی نیست، در خصوص وارد رابطه شدن با فردی بسیار موفق، محتاط باشید چرا که بودن در کنار فردی موفق، می‌تواند مسیر بهبود را برای شما دشوارتر کند. البته در چنین شرایطی، فارغ از هر چیزی، ضروری است در اولین فرصت روی موضوع اعتماد به نفس خود کار کنید.

هدف‌های مبهم در زندگی | اگر هنوز هدف‌های روشنی در زندگی برای خود ندارید، برای ورود به چنین رابطه‌ای احتیاط بیشتری داشته باشید چراکه در وضعیتی که شما هنوز مسیرتان را پیدا نکرده‌اید، همسرتان موفقیت های چشمگیری کسب کرده است و این مسئله می‌تواند احساس عقب‌ماندن را تشدید کند.

اهمیت بالای نظر دیگران | اگر نظر اطرافیان برای شما اهمیت زیادی دارد، برای وارد شدن به چنین رابطه‌ای بیشتر احتیاط کنید چراکه تفاوت وضعیت شما با همسر آینده، همان‌طور که اشاره شد می‌تواند اظهارنظرهای ناخوشایندی را از سوی اطرافیان به دنبال داشته باشد.

اعتقاد به سبک‌زندگی سنتی| اگر پسری هستید که در فکر ازدواج با دختری بسیار موفق هستید، دقت داشته باشید که لازم است درخصوص نگرش خود درباره ازدواج، با خود صادق باشید. اگر رابطه سنتی بین زن و مرد در موضوع ازدواج، از دید شما مطلوب است، پس بهتر است وارد رابطه‌ای که زن برای خود هویت مستقل تعریف کرده و تمایل به پیشرفت در او بالاست، نشوید چرا که با این کار هم خودتان را آزار خواهید داد و هم ازدواج پرچالشی انتظار شما را خواهد کشید.

رویای اولین اولویت‌همسر بودن | افراد موفقی که با تلاش شخصی فراوان توانسته‌اند مسیری را طی کنند، قطعا در مسیر موفقیت، ناچار شده‌اند از بخش‌های دیگر زندگی و از جمله زندگی شخصی و خانوادگی خود بگذرند. پس اگر دوست دارید همسر آینده شما، اولویت بالایی را برای شما در نظر بگیرد، شاید لازم باشد در این باره کمی بیشتر تامل کنید و با شناخت بهتری از فرد مقابل خود، وارد چنین رابطه‌ای شوید.

چالش ازدواج

۵ چالش ازدواج با یک فرد بسیار موفق

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/240915

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *