http://didshahr.ir/267615

02:59 :: 1403/04/12

مشاوره ازدواج: نمی دانم یکهو چطور شد که عاشق دختری فقیر شدم!

عاشق دختری فقیر شدم، چه کنم؟
سوال: پسری هستم که وضع مالی خانواده‌ام بسیار خوب است. نمی‌دانم یکهو چطور شد که به یک دختر علاقه‌مند شدم و حالا هم متوجه شدم که از لحاظ اقتصادی، خیلی پایین‌تر از ما هستند. مطمئن هستم که پدرم هرگز اجازه ازدواج من با یک دختر فقیر را نخواهد داد. نمی‌دانم چه کنم چون آن دختر را خیلی دوست دارم.

نویسنده : دکتر رضا یعقوبی | ‌ روان‌شناس‌بالینی

مخاطب‌گرامی، با توجه به نکاتی که در پیامک‌تان مطرح کردید، ظاهرا تعارضی بین احساس و منطق شما به وجود آمده ‌است. احساس شدید و علاقه‌مندی به یک دختر در مقابل منطقی که می‌گوید، به درد هم نمی‌خورید. این احساس، می تواند به دلیل یک نیاز باشد. این نیاز باعث وابستگی شما به او شده است و به همین دلیل، وقتی با خودتان فکر می‌کنید که می‌خواهید از او جدا شوید، به شدت غمگین و افسرده می‌شوید. چه اتفاقی باعث می‌شود تا خود را به‌خاطر این احساس سرزنش کنید؟ اگر بنا به دلایلی، امکان نزدیک‌شدن شما یا ازدواج با آن دختر وجود ندارد، به این معنی نیست که باید احساس‌تان را نادیده بگیرید.

به دنبال یک رابطه متعهدانه پایدار باشید

همان‌طور که گفته شد، این علاقه‌مندی و دلبستگی نشان‌دهنده یک نیاز است. مانند بسیاری دیگر از نیازها همچون نیاز به آب و غذا که با احساسی به نام گرسنگی خود را نشان می‌دهد. عشق هم یک احساس پیچیده است و مانند یک قطب‌نما شما را به سمت یک نیاز و آن‌چه باید به آن اهمیت داد، هدایت می‌کند. این نیاز، همان دلبستگی است، یعنی نیاز شما به حضور یک انسان در کنارتان. همان نیازی که هر انسانی می‌تواند تجربه کند. بهتر است این نیاز را سرکوب نکنید و به دنبال راهی برای پاسخ دادن صحیح به آن باشید. طبیعی‌ترین و سالم‌ترین راه پاسخگویی به این نیاز، ازدواج است؛ یک رابطه متعهدانه پایدار که باعث می‌شود بسیاری از نیازهای شما پس از آن برآورده شود و پذیرش این مسئولیت، باعث رشدتان هم خواهد شد.

آشنایی با مهم‌ترین ملاک‌های انتخاب همسر

این تفاوت سطح اقتصادی خانواده‌ها، لزوما به معنای اشتباه بودن انتخاب‌تان نیست. هر اندازه دختر و پسر از نظر ویژگی‌های گوناگون نزدیک‌تر باشند، ترکیب آن دو در زندگی مشترک استوارتر و عمیق‌تر خواهد بود اما هیچ‌گاه ویژگی‌های دو نفر کاملا شبیه هم نیست. ملاک‌های زیادی برای رسیدن به چنین نتیجه‌ای وجود دارد. آیا تنها به علت مخالفت پدرتان فکر می‌کنید که این ازدواج اشتباه است؟ برخی از مهم‌ترین ملاک‌های انتخاب همسر عبارت اند از: ویژگی‌های شخصیتی، تعهد و مسئولیت‌پذیری، علایق، سن، تحصیلات، اصالت خانوادگی، اعتقادات فرهنگی و مذهبی، مهارت‌های ارتباطی، شایستگی‌ها و قابلیت‌های طرف‌مقابل و … می‌توان شرایط دیگر را بررسی کرد و سپس تصمیم گرفت.

مدیریت احساسات‌تان را یاد بگیرید

اگر تصمیم‌تان برای فراموش‌کردن این دختر، جدی است باید بدانید که با این امر، شما بازنده محسوب نمی‌شوید. این فرایند یعنی قطع رابطه با آن دختر، مانند سوگ است و باید احساسات‌تان را مدیریت کنید. اگر قرار است این رابطه پایان یابد به دنبال اشتباه یا تقصیرات‌تان نباشید. بدون شک شما دلایل منطقی برای این کار دارید، به طور مثال فکر می‌کنید ادامه دادن این رابطه، نتیجه خوبی به همراه نخواهد داشت.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/267615

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *