http://didshahr.ir/267020

01:53 :: 1403/02/31

مشاوره زوجین: شوهرم برایم هیچ چیزی نمی‌خرد

رفتار عجیب شوهر با همسرش

نویسنده : فریبا البرز | ‌ مشاوره‌خانواده

سوال: خانمی هستم که شوهرم برایم هیچ چیزی نمی‌خرد. نه این‎که خسیس باشد، نه، اگر به او بگویم ۲ میلیون لازم دارم، به من می‌دهد ولی این‎که مثلا خودش بگوید که بیا برویم و برایت لباس یا فلان چیز را بخریم، ابدا. انگار اصلا من را نمی‌بیند. حس خوبی ندارم.

پاسخ: مخاطب گرامی، طرز فکر افراد با هم متفاوت است. خوشبختانه با توجه به پیام خودتان شوهر شما خسیس نیست فقط خودجوش این کار را نمی‌کند و هر بار باید به او بگویید که چه چیزهایی نیاز دارید. این رفتار حس شما را بد کرده و ناراحت می‌شوید که هر بار برای هر چیزی باید از او درخواست کنید. شاید حس کنید غرورتان شکسته می‌شود یا واقعا حوصله ندارید همیشه بگویید. در ادامه چند توصیه به شما دارم.

شاید شوهرتان آموزش ندیده است

واقعیت این است که خیلی بهتر است شوهر با تهیه یک کارت بانکی و شارژ آن- حالا هر کسی به اندازه توان مالی خودش- از همسرش حمایت مالی کند. تعدادی از مردان این کار را می‌کنند چون به هر حال در جامعه ایران مرد سرپرست خانوار محسوب می‌شود و این انتظار از وی می‌رود. اما همیشه این‌طور نیست و خلاف آن هم دیده می‌شود و شوهر بنا به دلایلی این کار را نمی‌کند. دلایلی مثل این‌که هرگز آموزش این کار را ندیده و دنبال یادگیری هم نبوده است. برخی مردان ممکن است تصور کنند خودشان می‌دانند چقدر باید برای همسرشان هزینه کنند. بعضی دیگر نگران سوءاستفاده همسرشان هستند و بعضی هم معتقدند من که دریغ نمی‌کنم، هر قدر همسرم بخواهد به او پول می‌دهم. البته برخی از زنان خودشان شاغل هستند اما این دلیل نمی‌شود که شوهر از زیر بار مسئولیت خود شانه خالی کند.

با شوهرتان درباره احساس‌تان صحبت کنید

درباره نیازهای خود با شوهرتان صحبت کنید. ولخرج نباشید و گول حرف‌های دیگران را در این باره نخورید. اگر خرج‌تان با توجه به شرایط اقتصادی خانواده‌تان باشد، شوهرتان دست دوستی را که به طرفش دراز شده می‌گیرد. با زبان خوش و دلبرانه با شوهر خویش وارد گفت‌وگو شوید و از احساس‌تان بگویید. البته قدردان وی و خوبی‌هایش باشید و برای رسیدن به خواسته خود عجله نکنید و فرصت به او بدهید. در این مسیر، مراقب باشید که از آبروریزی و پخش و مطرح‌کردن مشکل خود جلوی دیگران خودداری کنید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/267020

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *