http://didshahr.ir/264912

01:56 :: 1402/09/05

مشاوره فردی: عاشق نشدم ولی می‌خواهم داماد شوم.

می‌خواهم زودتر زن بگیرم

نویسنده : راهله فارسی | ‌ مشاور

سوال: پسری هستم ۱۹ ساله. ذهنم خیلی درگیر ازدواج شده ‌است. راستش را بخواهید عاشق نشدم و این‌طور نیست که الان یک دختر مدنظرم باشد، ولی می‌خواهم زودتر داماد شوم. چه کنم؟

پاسخ: مخاطب گرامی، اطلاعات بسیار کمی از خودتان برای ما فرستاده اید، اما شما در سنی قرار دارید که نیاز به داشتن همدم و همراه را خیلی احساس می‌کنید؛ با این حال برای ازدواج بهتر است شرایطی را داشته باشید. اولین مسئله، خواستن است که به ظاهر شما چنین احساسی را در خود تجربه کرده‌اید. در ادامه چند نکته را با شما در میان می‌گذارم.

این ۴ پیش‌نیاز را دارید؟

۱- وجود بلوغ جسمی و جنسی و بلوغ عقلی و فکری از ابتدایی‌ترین عوامل شروع هر زندگی‌مشترک است و افراد خواهان ازدواج، باید به سنی برسند که بتوانند صمیمیت عاطفی را در یک رابطه مبتنی بر تعهد تجربه کنند. ۲- برای ازدواج مرد و زن باید از نظر عقلی و ذهنی به چنان رشدی برسند که بتوانند به راحتی از والدین خود جدا شوند و زندگی مستقلی را شروع کنند. ۳- داشتن منبع درآمد و شغل مناسب هم مهم است. با داشتن کار و شغل، عشق و محبت زوجین در منزل رونق و تداوم می‌یابد. ۴- برای آقایان رفتن به خدمت مقدس سربازی هم مهم است.

خانواده را در جریان بگذارید

اگر شرایطی را که مطرح شد،دارید، اولین قدم مطرح‌کردن خواسته‌تان با خانواده است. از آن ها بخواهید با توجه به این که سربازی رفته‌اید و شغل مناسب دارید، برای‌تان همسری مناسب انتخاب کنند، اما بهتر است قبل از بیان‌ کردن خواسته تان با خانواده، با خودتان خلوت کنید و معیارهایی را که برای یک همسر خوب مد نظر دارید، بررسی کنید. مهم‌ترین نکته برای پاسخ به این سوال که چه همسری برای من خوب است، این است که به سوال‌های من کیستم و چه چیزی می‌خواهم؟ پاسخ دهید. شما زمانی می‌توانید یک ازدواج موفق و خوب داشته باشید که بدانید ملاک‌ها و معیارهای‌تان چیست و چگونه فردی هستید. آیا فردی معتقد هستید؟ پس فردی معتقد برای تان مناسب است. آیا فردی اهل تفریح‌ هستید، پس فردی اهل تفریح باید در کنارتان باشد. آیا فردی احساسی هستید و … . پس از شناخت خود و ملاک‌هایتان، آن‌ها را با خانواده و دوستان در میان بگذارید و از آن‌ها بخواهید که فردی را به شما برای ازدواج معرفی کنند و قدم‌های یک ازدواج مناسب را بردارید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264912

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *