http://didshahr.ir/264825

01:23 :: 1402/08/30

هیچ رویکردی برای حالت های خواب وجود ندارد، بنابراین باید با چند موقعیت آزمایش کنید تا موقعیتی را پیدا کنید.

روی شکم خوابیدن
اگر بخواهیم حالت‌های خواب را رتبه بندی کنیم، ممکن است دراز کشیدن روی شکم در انتهای فهرست باشد. متاسفانه خوابیدن روی شکم می‌تواند باعث درد گردن و کمر شود.

این وضعیت خواب می‌تواند فشار غیرضروری زیادی به ماهیچه‌ها و مفاصل شما اضافه کند، به همین دلیل است که ممکن است با درد و خستگی از خواب بیدار شوید. قرار دادن بالش زیر شکم هم ممکن است به کاهش کمردرد کمک کند.

اما خوابیدن به پشت بیشترین فواید را برای سلامت دارد. از ستون فقرات شما محافظت می‌کند و همچنین می‌تواند به تسکین درد لگن و زانو کمک کند.

در هنگام خوابیدن به پشت نیروی جاذبه باعث می‌شود تا بدن شما را در یک راستا روی ستون فقرات قرار گیرد. این مسئله می‌تواند به کاهش هر گونه فشار غیر ضروری روی کمر یا مفاصل شما کمک کند. علاوه بر این، اگر دغدغه شاداب نگه داشتن پوست خود را دارید، خوابیدن به پشت، از پوست صورت در برابر چین و چروک محافظت می‌کند. البته خوابیدن به پشت ممکن است برای کسی که کمردرد دارد مناسب نباشد.

از طرفی خوابیدن به پهلوی چپ ممکن است برای حرکات منظم روده مفید باشد. خوابیدن در موقعیت جنینی مناسب کمر درد یا بارداری است و به پهلو خوابیدن مناسب برای هضم غذا و کاهش خروپف است. اما شاید بپرسید چگونه می‌توانید بفهمید که کدام موقعیت خواب برای شما بهترین است؟

هیچ رویکردی برای همه وجود ندارد، بنابراین باید با چند موقعیت آزمایش کنید تا موقعیتی را پیدا کنید که هم راحت باشد و هم وقتی از خواب بیدار می‌شوید احساس آرامش داشته و بدن درد نداشته باشید.

خواب

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264825

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *