http://didshahr.ir/264346

01:13 :: 1402/08/07

هرچند علایم سرماخوردگی و آنفلوآنزا تقریبا برای همه واضح و شناخته شده است اما با این حال این علائم ممکن است نشانه سرطان باشد.

Cold-like symptoms that are a sign of cancer

شما احتمالا در طول زندگی خود بیشتر از هر بیماری دیگری سرما می‌خورید. بزرگ‎سالان سالانه دو تا سه‌بار و کودکان خردسال چهار بار یا بیشتر سرما می‌خورند. به نوشته نشریه بریتانیایی سان؛ هرچند علایم سرماخوردگی و آنفلوآنزا تقریبا برای همه واضح و شناخته شده است، با‌ این‌حال برخی از این علایم به‎خصوص اگر طولانی‌تر از حد معمول به‌طول بینجامند، می‌توانند نشان‌دهنده مشکلی جدی‌تر از جمله ابتلا به برخی سرطان‌ها باشند و نیاز به بررسی فوری توسط پزشک دارند.

گلودرد| همه ما هر از گاهی دچار گلودرد می‌شویم. ممکن است احساس خارش در گلو داشته باشید، بلعیدن برایتان سخت باشد و حتی متوجه بوی بد دهان خود در نتیجه گلودرد باشید. با‌این‌حال، درد مداوم در گلو یکی از شایع‌ترین علایم سرطان گلو است. سایر علایم سرطان گلو شامل سرفه، تغییر صدا، گوش درد و مشکل در بلع است.

تورم گردن| داشتن اندکی تورم یا درد گردن معمولاً نشانه‌ای است که بدن شما در حال مبارزه با یک عفونت مانند سرماخوردگی و آنفلوآنزاست. اگر این علامت بیشتر از یک یا دو هفته طول بکشد، می‌تواند نشانه مشکل جدی‌تری باشد، مانند سرطان خون یا سرطان لنف. سایر علایم سرطان خون عبارت‎اند از: تب، لرز، عفونت‌های مکرر، کبودی آسان و خونریزی‌های مکرر بینی. علایم شایع سرطان لنف عبارت‎اند از :تورم غدد لنفاوی در سراسر بدن، خستگی، تعریق شبانه و خارش پوست.

زخم دهان| زخم‌های دهانی بسیار شایع هستند و باید در عرض یک هفته خودبه‌خود برطرف شوند. آن‎ها معمولا در داخل دهان، روی گونه‌ها، لب‌ها یا زبان ظاهر می‌شوند. این زخم‌ها می‌توانند توسط عوامل مختلفی مانند آلرژی غذایی ایجاد شوند. زخم‌های دهان به‎خصوص اگر از بین نروند، شایع‌ترین علامت سرطان دهان هستند. علایم دیگر عبارت‎اند از: کاهش وزن، مشکلات گفتاری، درد در دهان و بوی بد دهان.

گرفتگی گوش| این علامت، نشانه رایج سرماخوردگی است و معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که شیپور استاش که گوش میانی را به پشت گلو متصل می‌کند، ملتهب می‌شود. عامل کمتر شایع انسداد گوش، سرطان نادری به نام کارسینوم نازوفارنکس است. این عارضه نوعی سرطان سر و گردن است که از نازوفارنکس، قسمت فوقانی گلو در پشت بینی و نزدیک قاعده جمجمه شروع می‌شود. فردی که به این بیماری مبتلاست ممکن است گوش درد، صورت متورم، ترشح چرک و خون از بینی، تورم غدد لنفاوی و خونریزی از بینی داشته باشد.

صدای خشن| تغییر در صدا معمولاً نشانه التهاب حنجره است، زمانی که تارهای صوتی در گلو تحریک یا متورم می‌شود. این وضعیت می‌تواند صدای شما را خشن کند یا باعث شود صدای خود را به‌کلی از دست بدهید. اما اگر تن صدا برای بیش از سه‌هفته تغییر کند، می‌تواند نشانه ابتلا به سرطان حنجره باشد.

علائمی شبیه سرماخوردگی که نشانه سرطان است

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264346

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *