http://didshahr.ir/264217

00:13 :: 1402/07/30

برخی از این چروک ها آن قدر به تدریج عمیق می‌شوند که نمی‌توان آن‌ها را تنها به افزایش سن مرتبط کرد.

نشانه های خاص بدن در چین و چروک پوست

بنابر اعلام دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، چین و چروک‌های صورت درباره بروز ۶ وضعیت پزشکی هشدار می‌دهند.

ظاهر شدن چین و چروک‌ها روی صورت شما بر اثر افزایش سن، یک اتفاق طبیعی است؛ با این حال برخی از این چروک‌ها آن قدر به تدریج عمیق می‌شوند که نمی‌توان آن‌ها را تنها به افزایش سن مرتبط کرد. این خطوط عمیق نشان از ابتلا به مشکلات جدی سلامت دارند و باید به آن‌ها توجه ویژه شود.

چین و چروک‌های صورت درباره بروز شش وضعیت پزشکی هشدار می‌دهند:

۱-بیماری قلبی| بر اساس یک مطالعه، چین و چروک‌های عمیق پیشانی، می‌تواند نشانه ابتلا به «آترواسکلروز»، سخت شدن سرخرگ‌ها و در نهایت ابتلا به بیماری قلبی باشد. چروک پیشانی و «آترواسکلروز» هر دو با استرس ارتباط نزدیک دارند. همچنین رگ‌های خونی در پیشانی نسبت به سایر قسمت‌های بدن ظریف‌تر هستند و خطر ایجاد پلاک در آن‌ها بیشتر است.

۲-فشار خون بالا| مطالعات نشان داده زنانی که چهره جوان‌تری نسبت به هم سن‌وسالان خود دارند، فشارخون کمتری هم دارند. این زنان سیستم عروقی سالمی دارند و همین از پوست آن‌ها محافظت می‌کند. در عوض کسانی که چروک‌های عمیق‌تری را روی صورت خود تحمل می‌کنند، اغلب دچار مشکلات فشارخون هستند.

۳-سبک زندگی ناسالم| خطوط صورت شما می‌تواند نشانه‌ای از سبک زندگی غلط باشد. تحقیقات نشان داده کسانی که از پوست صورت خود در برابر اشعه‌های مضر آفتاب محافظت نمی‌کنند و تغذیه ناسالمی دارند، از خطوط عمیق روی چهره خود رنج می‌برند.

۴-استخوان‌های ضعیف| چین و چروک شما همچنین می‌تواند خطر ابتلا به پوکی استخوان را پیش‌بینی کند. به گفته محققان، عمیق و ضخیم شدن چین و چروک پوست به کاهش تراکم استخوان در میان شرکت کنندگان در مطالعه مربوط است.

۵-سرطان پوست| چروک‌های عمیق روی گونه شما می‌تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را گوشزد کند. قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید آن‌هم بدون محافظت، نه تنها این خطوط عمیق را ایجاد می‌کند، بلکه خطر ابتلا به سرطان پوست را بالا می‌برد.

۶- استرس| چروک‌های پیشانی و خطوط بین ابروها می‌تواند نشانه ابتلا به استرس زیاد نیز باشد. استرس سطح کورتیزول را بالا می‌برد و می‌تواند خطر ابتلا به چاقی، فشارخون بالا و دیابت را نیز افزایش دهد.

Body signs in skin wrinkles

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264217

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *