http://didshahr.ir/264089

08:13 :: 1402/07/24

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گفت: در دولت سیزدهم سلامت اداری و حفظ حقوق شهروندان در عرصه های مختلف موضوعی است که سرلوحه اقدامات شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل قرار داشته است.

حسین قدیمی

حسین قدیمی با بیان اینکه نقشه راه مشخص شده است، تاکید کرد: مهمترین گام در این زمینه آموزش همکاران و آگاه سازی بیشتر آنان به حقوق خویش و تقویت نظارت در سطح شرکت و روان سازی فرآیندها و در نهایت سیستمی کردن و ارائه کامل خدمات غیر حضوری می باشد.

قدیمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: باید با اقدامات پیشگیرانه در حفظ سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی جلوی هرگونه فساد را در این زمینه بگیریم و بایستی تک تک همکاران در خصوص شناسایی گلوگاههای فساد و ارائه راهکارهای پیشگیری با حساسیت بیشتری اقدام کنند.

وی ادامه داد: حفط جان و ایمنی پرسنل شرکت، حفظ و نگهداری صحیح از اموال دولتی، خدمت رسانی به مشترکان و رسیدگی به درخواست‌ها و مشکلات آن ها از برنامه‌ها و اهداف اصلی این شرکت در راستای سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندان در شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل بوده است.

مه ما در یک اتاق شیشه ای قرار داریم و عملکرد مثبت یا منفی ما از دید مردم پنهان نمی ماند

در ادامه مجید برنگی، مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات شرکت توانیر تصریح کرد: کمیته سلامت اداری در دستگاهها وظایف مهمی از قبیل سنجش و پایش میزان سلامت و فساد اداری، شناسایی گلوگاه های فسادخیز و راهکار مقابله با آن، توجه به قوانین و مقررات با رویکرد پیشگیری، بازدارندگی و برخورد قاطع با متخلفان، سنجش و اندازه گیری میزان رضایت مندی مردم از نحوه ارائه خدمات شرکت و تکریم ارباب رجوع را در بر دوش دارد و این اهداف باید با جدیت دنبال شوند.

برنگی با اشاره به اینکه یک وجه خدمت رسانی به مردم، اثبات مقابله با بروز فساد در سازمان ها است، افزود: وظیفه ما در سلامت اداری پیدا کردن مفاسد و برخورد سریع با آن است، زیرا با کوتاهی در این موضوع این فساد به بحران تبدیل خواهد شد.

برنگی با تأکید بر اینکه بالاترین صرفه و صلاح، رعایت قانون است، گفت: با توجه به رشد فضاهای مجازی در کشور همه ما در یک اتاق شیشه ای قرار داریم و عملکرد ما مثبت یا منفی از دید مردم پنهان نمی ماند.

وی نظارت در دستگاه ها را بر سه دسته تقسیم کرده و گفت: در شیوه اول گماردن افراد برای نظارت بوده و شیوه دوم نظارت سیستمی است و بهترین این نظارت ها نظارت فردی یا همان داشتن تقوا در فرد است که او را از انجام فساد باز می دارد.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264089

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *