http://didshahr.ir/264049

06:07 :: 1402/07/23

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: سه محل غیرمجاز دندانپزشکی و یک محل غیرمجاز طب سنتی در اردبیل پلمب شدند.

پلمپ

رامین نسیمی دوست  اظهار کرد: طی بازدیدهای مداوم و نامحسوس کارشناسان اداره نظارت بر درمان دانشگاه، سه محل غیرمجاز دندانپزشکی و یک محل غیرمجاز مداخله کننده در امور درمان طب سنتی در اردبیل به دلیل دخالت افراد فاقد صلاحیت علمی در امور درمان، شناسایی و با همکاری اداره اماکن نیروی انتظامی، پلمب و فرد متخلف به مراجع قضائی معرفی شد.

وی خاطرنشان کرد: انجام هرگونه مداخلات و اقدامات پزشکی، دندانپزشکی، طب سنتی، کاشت مو و زیبایی در مراکز غیرمجاز و توسط افراد غیر مرتبط ممنوع بوده و باید در مراکز معتبر و زیر نظر متخصص مربوطه انجام شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با تاکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی با حساسیت ویژه فعالیت‌ها و اقدامات مراکز پزشکی و طب سنتی را در اردبیل رصد می‌کند، ادامه داد: سلامت عمومی مردم و جامعه خط قرمز دانشگاه است و هیچ کس حق عبور از این خطوط را ندارد.

نسیمی دوست با بیان اینکه هیچ فردی نباید بدون داشتن علم پزشکی سلامت و جان مردم را مورد معامله قرار دهد، گفت: هیچ واحد غیرمجاز پزشکی در اردبیل از دید مسئولان و بازرسان علوم پزشکی اردبیل پنهان نیست و ما تمام این فعالیت‌ها را تنها در چارچوب قانون و به شرط داشتن پروانه‌های مطب تائید می‌کنیم.

وی افزود: همشهریان می‌توانند هرگونه تخلف مربوط به حوزه درمانی یا دخالت غیر مجاز افراد فاقد صلاحیت در امر درمان‌های پزشکی، دندانپزشکی و طب سنتی را به سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت یا اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گزارش کنند.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/264049

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *