http://didshahr.ir/263764

08:44 :: 1402/07/09

 آتش‌سوزی در ساختمان سرو واقع در میدان وصال کارشناسان اردبیل با حضور به موقع آتش‌نشانان مهار شد.

آتش نشانی

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری اردبیل روز یکشنبه در محل حادثه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: با اعلام خبر وقوع آتش سوزی در ساختمان سرو در میدان وصال واقع در شهرک کارشناسان در ساعت ۱۴:۴۳ دقیقه، آتش‌نشانان ایستگاه شماره چهار آتش نشانی اردبیل به فاصله کمتر از سه دقیقه در محل حضور یافتند و اقدام به اطفای حریق کردند.

قربان کاجی اضافه کرد: آتش سوزی در طبقه چهارم این ساختمان ۱۰ طبقه رخ داده بود و آتش نشانان اقدام به خارج کردن حدود ۱۵ نفر از شهروندان حاضر در ساختمان کردند که در طبقات بالاتر حضور داشتند و خوشبخانه آتش در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون هرگونه تلفات جانی خاموش شد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر سیستم برق و گاز ساختمان قطع شده است و کارشناسان آتش نشانی بعد از بررسی‌های اولیه نظر خود را درباره علت آتش سوزی و سیستم اطفای حریق ساختمان اعلام خواهند کرد.

آتش‌سوزی در ساختمان سرو اردبیل مهار شد

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری اردبیل در خصوص وضعیت ایمنی ساختمان‌های بلند مرتبه در شهر اردبیل گفت: با توجه به اینکه صدور پایان کار برای ساختمانها منوط به تایید سازمان آتش نشانی است، این سیستم در ساختمانهای نوساز وجود دارد ضمن اینکه فرهنگ ایمنی در شهر رشد کرده و اغلب شهروندان اقدام به تعبیه این سیستم در ساختمان‌ها می‌کنند.

کاجی اضافه کرد: وضعیت ساختمان‌های قدیمی بلند مرتبه هم توسط کارشناسان آتش نشانی بررسی می‌شود و در صورتی که ساختمان نا ایمن باشد حتما گزارش مکتوب به مالکان و دستگاه‌های ذیربط اعلام می‌شود تا نسبت به رفع نواقص اقدام کنند.

وی با اشاره به درپیش بودن فصل سرما و افزایش استفاده شهروندان از وسایل گازسوز به شهروندان توصیه کرد حتما در نصب و راه‌اندازی و استفاده از سیستم‌های گرمایشی از جمله بخاری گازی به توصیه‌های ایمنی توجه کنند تا شاهد حوادث ناگوار نباشیم.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/263764

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *