http://didshahr.ir/263551

06:46 :: 1402/06/30

 عملیات اجرایی خط لوله گاز چلوند – اردبیل با تامین نیازمندی های آتی گاز شهر اردبیل در سقف مجموع ۸.۴ میلیون مترمکعب در روز در اردبیل افتتاح شد.

a13

در مراسمی که با حضور معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در مرکز بهره برداری خطوط لوله گاز اردبیل برگزار شد، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران اظهار کردتت: با افتتاح این پروژه کسری گاز مجتمع های گلخانه ای مغان و خداآفرین تا سقف ۵.۲ میلیون مترمکعب در روز تامین می شود.

مجید چگنی ادامه داد: توسعه شبکه های گازرسانی و ارتقاء ضریب نفوذ گاز طبیعی در شهرها و روستاها یکی از مهمترین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی می باشد.

وی در ادامه سخنان خود یادآور شد: مهمترین مشکل ما در اجرای پروژه‌ها تأمین کالا بوده که برای این پروژه تا ۶۰ درصد کالای مورد نیاز تأمین شده و سعی بر این خواهد بود تا با تلاش پیمانکار سرعت اجرایی این طرح گازرسانی پایدار را شاهد و ناظر باشیم.
چگینی تصریح کرد: با انتقال گاز در مسیر خط دوم علاوه بر اردبیل، سایر شهرهای استان نیز به صورت زنجیره‌ای از مزایای آن بهره مند خواهند شد که گازرسانی از اردبیل به گرمی با پیشرفت ۶۰ درصد در حال انجام است.
معاون وزیر و مدیرعامل شرکت گاز گفت: برای انتقال گاز از گرمی به پارس آباد، اصلاندوز و شهرک‌های گلخانه‌ای منابع مورد نیاز تأمین خواهد شد تا در سال‌های آینده اجرای آن را شاهد باشیم.
چگینی ایجاد تأسیسات ذخیره‌سازی گاز را به شکل رو زمینی یادآور شد و افزود: در این زمینه از سرمایه‌گذاران حمایت‌های لازم انجام می‌شود تا با تأمین گاز ذخیره‌سازی به شکل مطلوب انجام شود.
  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/263551

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *