http://didshahr.ir/263507

02:24 :: 1402/06/28

مشاوره فردی: سر سوزنی احساس در وجود شوهرم نیست.

شوهرم نسبت به من بی احساس است

نویسنده : وحید نادی‌یزدی | ‌ کارشناس‌ارشد مشاوره‌خانواده

سوال: خانمی ۲۶ ساله هستم. ۴ سال پیش ازدواج کردم. تنها مشکل همسرم این است که من را درک نمی‌کند. شوهر خوبی است، اما در برابر اتفاقاتی که در زندگی برای من می‌افتد، واکنش نشان نمی‌دهد و سر سوزنی احساس در وجودش نیست. یعنی بابت موفقیت‌هایم خوشحال نمی‌شود و از شکست‌هایم، ناراحت نمی‌شود. من یک زنم و توقع دارم شوهرم من را درک کند. کم‌کم دارم به او بی‌علاقه می‌شوم. راهنمایی ام کنید.

پاسخ: اساس ازدواج متکی بر احترام و همکاری ‌متقابل است، اما زمانی که شوهر نسبت به احساسات، افکار و اهداف همسر بی‌‌احساس و بی‌تفاوت باشد، باعث دلخوری و رنجش در رابطه خواهد شد. یادگیری نحوه کنار آمدن با رفتارهای شوهر غیراحساسی می تواند به شما کمک کند برای بهبود رابطه و رفع نیازهای عاطفی یکدیگر گام بردارید.

شاید شوهرتان بی‌احساس نباشد

شاید اصلاً همسرتان نسبت به شما بی‌احساس نیست و فقط میزان احساس و توجهی که شما و همسرتان برای یک رابطه لازم می‌دانید با هم متفاوت است؛ به هرحال رفتار و کردار شما می تواند باعث شود که ایشان دست از بی تفاوتی بردارد و سعی کند احساسات بیشتری در برابر شما نشان دهد.

در ادامه به برخی از مهم‌ترین اقدامات در برابر شوهر بی‌احساس اشاره خواهیم کرد.

ابتدا علت را کشف کنید

لازم است متوجه شوید که چرا او یک مرد بی‌تفاوت و بی‌عاطفه است. آیا از ابتدای ازدواج این گونه بوده یا به تازگی این بی‌تفاوتی از او سر زده؟ و مورد دیگر این که در برابر دیگران هم این گونه است یا فقط در برابر شما احساسی ندارد؟ کشف علت بی‌احساسی شوهر می‌تواند به شما کمک کند تا بهتر با این ویژگی منفی او مقابله کنید. شاید متوجه شوید که رفتارهای او به دلیل لجبازی با شما بر سر موضوعی خاص است یا شاید هم بی احساس بودن او مربوط می‌شود به مشکلاتی که در کودکی و گذشته خود داشته است.

درباره احساسات‌تان صحبت کنید

ناراحتی‌ها و احساسات را در درون خود پنهان نکنید و درباره آن با همسرتان صحبت کنید. سعی کنید در موقعیتی مناسب حرف‌های‌تان را بازگو کنید. شاید شوهرتان ناخواسته به شما بی‌توجهی می‌کند یا نمی‌داند که چگونه باید احساساتش را بروز دهد.

همچنین از همسر خود بخواهید که با همراهی یکدیگر فهرستی از رفتارهایی که از نظر هر دوی شما توهین‌آمیز محسوب می‌شود، تهیه کنید تا از آسیب‌رساندن به احساسات و رنجش نسبت به یکدیگر جلوگیری کنید.

پیشنهاد می‌شود هنگام ابراز ناراحتی در برابر بی‌احساسی شوهر، با آرامش ارتباط برقرار کنید و لحن‌های تند یا منتقدانه تلخ را از بحث حذف کنید تا از ایجاد حالت تدافعی همسرتان جلوگیری کنید.

مسلما علاقه نشان دادن به شوهر بی‌احساس کار بسیار سختی است، اما شما با نشان دادن عشق و محبت می‌توانید همسرتان را به سمت احساسی‌شدن هدایت کنید و این رفتارها را به او بیاموزید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/263507

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *