http://didshahr.ir/263298

05:18 :: 1402/06/19

فضائلی همچنین با اشاره به کاهش ۱۶ درصدی حجم آب ذخیره شده در مخزن سد سبلان اظهار کرد: حجم ذخیره آب سد سبلان در سال گذشته ۲۱ میلیون متر مکعب بود که امسال این میزان به ۱۷ و هفت دهم میلیون مترمکعب رسیده است.

سد

وی از کاهش آورد آب سد ارس و خداآفرین خبر داد و گفت: آورد رودخانه ارس در سال آبی جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل به دلیل خشکسالی و اقدامات سازه‌ای کشور ترکیه ۴۰۰ میلیون مترمکعب کاهش یافته است.

فضایلی اظهار کرد: برای جلوگیری از بروز تنش آب در مرکز استان، تامین آب از طریق حفر چاه جدید و استفاده از چاه‌های آب موجود با کاربری‌های متفاوت با لحاظ وضعیت کیفیت و سلامت آنها در دستور کار قرار گرفته است.

برای جلوگیری از بروز تنش آب در مرکز استان، تامین آب از طریق حفر چاه جدید و استفاده از چاه‌های آب موجود با کاربری‌های متفاوت با لحاظ وضعیت کیفیت و سلامت آنها در دستور کار قرار گرفته است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با بیان اینکه برای دستیابی به آب مطمئن و پایدار نیازمند تامین آب از منابع جدید هستیم، افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده و صرفه‌جویی شهروندان امیدواریم این شرایط بحرانی را پشت سر بگذاریم.

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/263298

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *