http://didshahr.ir/262960

08:01 :: 1402/06/05

فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: قاتل فراری که چند روز قبل نوجوان ۲۳ ساله ای را در مرکز بازی‌های رایانه‌ای در استان اردبیل به قتل رسانده بود، در یکی از روستاهای گرمسار دستگیر شد.

دستگیری

سردار جلیل موقوفه‌ئی اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر تردد فرد غیربومی در یکی از روستاهای اطراف گرمسار که در مراودات خود با دیگران به ارتکاب قتل در اردبیل اعتراف کرده بود، بررسی موضوع با حساسیت بالا در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی آن شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و شبانه روزی کارآگاهان بر روی این جوان ۲۸ ساله، مشخص شد وی چند روز قبل به دلیل اختلاف بر سر نحوه بازی در یک مرکز بازی‌های رایانه‌ای واقع در شهر اردبیل، نوجوان ۲۳ ساله ای را به قتل رسانده و از صحنه متواری شده بود.

وی ادامه داد: با سرعت عمل و اقدام به موقع پلیس گرمسار ، قاتل طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر شد.

سردار موقوفه‌ئی اظهار کرد: متهم در تحقیقات پلیس انگیزه اصلی قتل را اختلاف با مقتول بر سر نحوه بازی در مرکز بازی‌های رایانه‌ای عنوان کرد.

وی یادآور شد: قاتل پس از تکمیل پرونده مقدماتی، به مراجع قضائی در استان اردبیل معرفی شد.

فرمانده انتظامی استان سمنان با اشاره به اینکه تاثیرات بازی های رایانه ای خشن در زمان کوتاه و با ماندگاری طولانی است، افزود : در زمان کوتاهی عملکرد این بازی ها موجب افزایش خشونت رفتاری می شود و در زمان طولانی اعتقادات و نگرش های خصمانه و تمایلات فردی به منظور مبادرت به پرخاشگری و خشونت ایجاد می کند؛ بهترین راه غلبه و یا به حداقل رساندن این خشونت، بهره‌گیری از مهارت سواد رسانه ای و ارتقای آن در تمام ابعاد برای خانواده ها و نوجوانان و جوانان است.

بنا به اعلام دادگستری کل استان سمنان، جرائم خشن در این استان طی سال ۱۴۰۲ نسبت به سال قبل ۶.۶ کاهش یافته است.

 

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/262960

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *