http://didshahr.ir/262949

02:08 :: 1402/06/05

به گزارش سی‌بی‌اس نیوز، غذایی که مصرف می‌کنیم، نه تنها بر سلامت روده ما تاثیر می‌گذارد، بلکه بر مغز و دیگر سیستم‌های بدن…

شکلات کاکائو
به گزارش سی‌بی‌اس نیوز، غذایی که مصرف می‌کنیم، نه تنها بر سلامت روده ما تاثیر می‌گذارد، بلکه بر مغز و دیگر سیستم‌های بدن نیز تاثیر‌گذار است.

دکتر اوما نایدو، روان پزشک حوزه تغذیه و نویسنده کتاب «مغز شما درباره غذا»، در مصاحبه‌ای با سی‌بی‌اس نیوز، به عناصر کلیدی پرداخته که باید در رژیم غذایی خود برای تقویت سلامت جسمی و روانی بگنجانید. اولین عامل موثر در سلامت روده فیبر است. فیبر برای عملکرد سالم روده بسیار مهم است. افراد می‌توانند فیبر مورد‌نیاز بدن را از سبزیجات، انواع توت‌، میوه‌ها و سالادهای رنگارنگ دریافت کنند. اما شکلات طبیعی بسیار تیره هم منبع خوبی برای دریافت فیبر مورد نیاز بدن است، این ماده نشاط‌آور همچنین سرشار از موادی مانند سروتونین است.

دکتر نایدو افزود: «تاثیر شکلات بر افسردگی هم مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است.» چون سلامت روده بر سلامت روان تاثیر می‌گذارد. عملکرد درست روده، در واقع به سلامت جسمی کمک می‌کند و همین تاثیر بسیاری بر سلامت روان انسان دارد. نایدو گفت: «از آب‌ نبات‌های شکلاتی که حاوی شکر است، دوری کنید و در عوض یاد بگیرید که شکلات طبیعی تیره را در عادت های غذایی خود بگنجانید.» او بر علاقه بسیاری از مردم به این شکلات‌‌ها تاکید کرد.

به عقیده او، علاوه بر رژیم غذایی گیاهی، پروتئین‌های بدون چربی و چربی‌های سالم نیز مهم‌اند و البته از اجزای اصلی رژیم غذایی مدیترانه‌ای به شمار می‌روند. رژیم غذایی مدیترانه‌ای که بر اساس غذاهای سنتی منطقه طراحی شده است، بر میوه‌ها و سبزیجات تازه، ماهی، حبوبات، آجیل و غلات کامل، متمرکز است. این رژیم غذایی همچنین مزیت‌های دیگر سلامتی، از‌جمله کاهش علایم آلزایمر و کاهش خطر بیماری قلبی را به‌دنبال دارد.

شکلات کاکائو

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/262949

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *