http://didshahr.ir/262786

10:28 :: 1402/05/29

در صفحات مجازی تبلیغاتی وجود دارند مبنی بر آنکه با استفاده از یک قطره می‌توان از پیرچشمی، آستیگمات چشم یا ضعیفی آن جلوگیری کرد.

درمان بیماری چشمی با این قطره !

نویسنده: یکتا فراهانی

در این تبلیغات ادعا می‌شود ۱۵ دقیقه پس از استفاده از چنین قطره‌هایی، بینایی شما کامل خواهد شد.

دکتر منصور عظمتی، جراح و متخصص در مورد استفاده از چنین قطره‌هایی و تبلیغات‌ مختلفی در صفحات مجازی هشدار می‌دهد و می‌گوید: این موارد و این نوع محصولات معمولاً فقط جنبه بازاری و بیزینسی دارند. این گونه قطره‌ها از قبل هم وجود داشته‌اند و چیز جدیدی نیستند. ضمن آن که ممکن است استفاده از این گونه قطره‌ها، عوارض زیادی برای بیمار به‌دنبال داشته باشند؛ بنابراین استفاده از آنها اصلاً کار درستی نیست.

این متخصص در ادامه می‌گوید: توجه داشته باشیم اگر بیمار هنگام مطالعه اظهار ناراحتی می‌کند و مشکل دارد، بهترین درمان این است که یا باید عینک بزند یا تحت عمل جراحی داخل چشم قرار بگیرد. استفاده از این گونه قطره‌ها و محصولات دیگری که تحت این عناوین در بازار موجود هستند، اصلاً توصیه نمی‌شود و هیچ قطره چشمی نباید بدون تجویز متخصص استفاده شود.

دکتر منصور عظمتی همچنین درباره مشکلات بینایی چشم می‌گوید: عیوب انکساری یعنی ضعف بینایی به ۴ شکل خود را نشان می‌دهد؛ نزدیک‌بینی یعنی مشکلی که فرد در آن نزدیک را بهتر می‌بیند اما دور را بد می‌بیند. در مشکل دوربینی، شخص دور را بد می‌بیند و نزدیک را خیلی بدتر می‌بیند. مشکل بعدی در ضعف بینایی هم مشکل آستیگمات است. در این مشکل فرد آستیگمات، خطوطی را که باید به‌صورت اشعه به چشم بتابد تا بتواند تصویر واضحی در شبکیه داشته باشد، به‌خوبی تشخیص نمی‌دهد. یعنی این خطوط برای شخصی که چنین مشکلی دارد، به‌صورت موازی و در یک جهت نیستند. مشکل بعدی در ضعف بینایی هم پیرچشمی است؛ یعنی افرادی که بالای ۴۰ سال هستند و برای مطالعه نیاز به عینک دارند.به‌گفته این متخصص چشم، ممکن است ضعف چشم برای کسی که در طفولیت نیاز به عینک پیدا می‌کند به‌گونه‌های مختلف خود را نشان دهد؛ یعنی امکان دارد شماره چشم در بعضی افراد آرام آرام و به‌تدریج کم شود و بر عکس در عده‌ای دیگر نیز شماره چشم اضافه شود. در واقع این موضوع بستگی دارد به اینکه ضعیفی چشم از چه نوعی باشد. به این ترتیب، بعضی‌ها فکر می‌کنند اگر عینک نزنند شماره چشم شان بالاتر می‌رود.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/262786

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *