http://didshahr.ir/262557

00:45 :: 1402/05/21

چرا مردها از خرید کردن با زنان فراری‌اند

واکنش عجیب یک مرد موقع خرید همسرش

واکاوی روان‌شناسانه ماجرای مرد ۳۸ ساله چینی که بعد از ۵ ساعت همراهی همسرش برای خرید، عصبانی شد و خودش را از طبقه هفتم پاساژ به پایین پرت کرد.

نویسنده : فرزانه شهریاردوست| کارشناس‌ارشد روان‌شناسی‌بالینی

همراهی با همسر برای خرید لباس، کفش و … برای برخی مردها، سخت و مانند سوهان روح‌شان است. به‌تازگی، مرد ۳۸ ساله چینی پس از این که همسرش او را ۵ ساعت در پاساژ برای خرید گرداند و در نهایت درخواست خرید کفش دیگری را کرد، عصبانی شد و خودش را از طبقه هفتم پاساژ به پایین پرت کرد و کشته شد! هرچند این اتفاق نادر است، اما چرا مردها از خرید کردن فراری‌اند و در این باره چه باید کرد؟

زنان شاد و مردهای دمغ در پاساژها!

اولین و مهم‌ترین موضوعی که باید به آن اشاره کرد، این است که شما به عنوان خانم، اجتناب همسر خود را از همراهی در خرید کردن به چه حسابی می‌گذارید؟ تنبلی،بی‌توجهی، بی‌حوصلگی و بی‌علاقگی و اهمیت ندادن به خودتان؟ تقریبا برای بیشتر آقایانی که از خرید کردن فراری‌اند، ممکن است هیچ‌کدام از این دلایل صدق نکند. آن‌چه مهم‌ترین علت اجتناب مردان از خرید است، تفاوت دیدگاه دو جنس متفاوت درباره خرید کردن است.

احتمالا شما در پاساژها و مراکز خرید با این صحنه مواجه شده‌اید که خانمی شاد و پرانرژی مشغول خرید است و همسرش بی‌حوصله و دمغ به نظر می‌رسد و صرفا دنبال خانم کشیده می‌شود. بسیاری از این قبیل مردان به خرید کردن به چشم یک وظیفه نگاه می‌کنند که مجبورند همچون دیگر وظایف زندگی آن را انجام دهند؛ نه یک تفریح. این در حالی است که بازارگردی برای بسیاری از خانم‌ها یک تفریح لذت‌بخش است. بسیاری از زنان با بازارگردی، دیدن مغازه‌ها و خرید کردن از فشارها دوری می‌کنند، در حالی که همسر آن ها به این کار با دید وقت تلف کردن می‌نگرد و ترجیح می‌دهد، تفریحی متفاوت داشته باشد. دلیل بعدی می‌تواند ساختار یافتگی ذهنی آقایان و پراکندگی ذهنی خانم‌ها هنگام خرید باشد.

شاید شما هم این تجربه را داشته باشید که قصد خرید کیف را داشته‌اید، اما هنگام بازگشت از خرید، همه چیز خریده اید به جز کیف که هدف اصلی خرید شما بوده است! برعکس آن هم صادق است. آقایان زمانی که برای خرید شیء خاصی به بازار می‌روند، معمولا تمام دقت و تمرکز خود را معطوف به خرید همان شیء می‌کنند. این یکی از دلایلی است که ممکن است مردان را از همراهی با خانم‌ها هنگام خرید فراری دهد.

۲ توصیه به آقایان برای خرید رفتن با همسر

اول از هر چیز به این فکر کنید که خرید کردن دقیقا به همان اندازه‌ای که برای شما مسخره و عذاب‌آور است، برای همسرتان مفرح و لذت‌بخش است و این تفاوت علاقه باید به نحو مناسبی متعادل شود.

همراهی همسرتان در خرید، فرصت مناسبی برای معاشرت کردن بهتر شماست به شرط این که سعه‌صدر بیشتری داشته باشید. با انتخاب روز مناسب، زمان خلوت‌تری از روز، درخواست از او برای دوری از خرید آشفته‌وار و خرید با برنامه که خستگی کمتری به همراه داشته باشد، همسرتان را در خرید همراهی کنید. غرغر کردن و مثل روبات دنبال همسر کشیده‌ شدن، کام هر دوی شما را تلخ می‌کند و سبب می‌شود فرصت لذت ‌بردن از با هم بودن به هدر برود.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/262557

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *