http://didshahr.ir/262419

02:55 :: 1402/05/14

مشاوره فردی: دختری ۳۷ ساله‌ یکهویی به خواستگاری پسر ۱۸ساله‌ام آمد

دختری خیره به دریاچه

نویسنده : دکتر حسین محرابی| ‌ روان ‌شناس

مادری هستم ۳۷ ساله. چند روز پیش، یکهو دختری ۳۷ ساله به خانه ما آمد و گفت که پسرتان می‌خواهد با من ازدواج کند ولی می‌ترسد که به شما بگوید و من مجبور شدم بدون اطلاع او پیش شما بیایم. او برای خواستگاری از پسر ۱۸ ساله‌ام به خانه ما آمد. یک سری نامه عاشقانه با دستخط پسرم هم به من نشان داد که برای او نوشته بود. شوکه شدم و نمی‌دانم باید چه کنم؟ به پدرش بگویم، واویلا می‌شود.

مخاطب گرامی، آگاهی از شرایط شخصیتی پسرتان، کیفیت رابطه والد و فرزندی درخانواده و نحوه آشنایی، سطح و هدف ارتباط فرزند شما و این خانم از جمله نکاتی است که دانستن آن در راستای کمک و راهنمایی مهم است.در ادامه چند نکته را خدمت شما عرض می کنیم.

موضوع را با شوهرتان در میان بگذارید

شرایط سنی پسر شما به گونه‌ای است که اگر بخواهید از موضع قدرت و تحمیل نظر وارد شوید، ممکن است با مقاومت شدید وی مواجه شوید و سرانجام خوبی نداشته باشد. گفته‌اید اگر به پدرش بگویم، واویلا می‌شود. با توجه به اهمیت موضوع و این که نمی‌توان جایگاه و نقش پدر را در خانواده نادیده گرفت، به هر حال همسر شما از این موضوع مطلع خواهد شد. بهتر است ضمن پرهیز از فاجعه‌سازی، ذهن همسرتان را برای شنیدن این موضوع و کمک به حل این مشکل آماده کنید.

چالش‌های ‌منطقی این ازدواج را به پسرتان بگویید

ضمن حفظ آرامش خود، سعی کنید حرف‌های پسرتان را بشنوید و از این که آیا خواسته قلبی پسرتان و هدف او از این رابطه ازدواج بوده یا هست، مطمئن شوید و از سوءگیری‌های منفی و آنی خودداری و بیشتر تلاش کنید چالش‌های منطقی و قابل درک در این‌ گونه روابط و ازدواج‌ها را با او مطرح کنید. به عنوان مثال بیان نبود درک متقابل زوج ها با این میزان اختلاف سنی یا تغییرات ظاهری و فیزیکی که باعث تناسب نداشتن زوج ها می‌شود.

دوباره با آن خانم صحبت کنید

اگر امکان صحبت مجدد با آن خانم و خانواده وی را دارید در فضایی آرام و با گفت‌وگوی منطقی، آگاه ساختن آن‌ها از ریسک بالای این ازدواج و عواقب ناخوشایند آن را در دستور کار خود داشته باشید. در پایان مطلوب است بعد از حل این چالش به دنبال ریشه‌یابی این انتخاب توسط پسر ۱۸ ساله‌تان و بهبود کیفیت تعاملات خانوادگی باشید چرا که انتخاب فردی با این اختلاف سنی ممکن است به دلیل استقلال نداشتن و ضعف اعتمادبه ‌نفس و احساس نیاز به حامی در فرزند شما باشد.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/262419

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *