http://didshahr.ir/261829

09:42 :: 1402/04/21

 رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان پارس‌آباد گفت: عرضه کننده سموم کشاورزی در پارس‌آباد مغان به علت گرانفروشی به پرداخت سه میلیارد و ۳۰۵ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.

جریمه خودرو Car fines

محمد جهانی  افزود: بر اساس گزارش بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت مبنی گرانفروشی در یکی از مراکز عرضه کننده سموم کشاورزی در شهرستان پارس‌آباد پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شد.

وی بیان کرد: شعبه رسیدگی کننده با توجه به محتویات پرونده و انجام تحقیات لازم و اخذ آخرین دفاعیات، اتهام انتسابی را محرز و این فروشنده متخلف را به پرداخت سه میلیارد و ۳۰۵ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم کرد.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان پارس آباد با بیان اینکه کشاورزان باید هنگام تهیه و خرید کود و سموم شیمیایی به شماره ثبتی ماده کودی که بر روی کیسه‌ها و قوطی‌ها نوشته شده دقت کنند، اظهار کرد: کشاورزان برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، کود و سموم مورد نیاز خود را تنها از عوامل توزیع مجاز کود و سموم تهیه کنند.

وی اضافه کرد: تولید، خرید و فروش و حمل یا نگهداری کالا خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

جهانی ادامه داد: تمام واحدهای تولیدی، خدماتی و توزیعی و اصناف در شهرستان پارس آباد زیر ذره‌بین تعزیرات هستند و به‌صورت مداوم بر نحوه عملکرد آنها نظارت می‌شود.

وی پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و گفت: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های دستگاه قضایی است.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی پارس آباد افزود: هموطنان می‌توانند گزارش‌های خود در رابطه با احتکار، قاچاق کالا، تقلبی بودن کالا، گرانفروشی و کم‌فروشی و عرضه کالا خارج از شبکه توزیع را از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت اطلاع دهند.

شهرستان ۱۷۷ هزار نفری پارس‌آباد مغان در ۲۳۰ کیلومتری شمال اردبیل و در جوار مرزهای جمهوری آذربایجان واقع است.

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/261829

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *