http://didshahr.ir/261814

01:09 :: 1402/04/21

در طول تابستان بهتر است خودروی خود را خالی کنید و هرچیزی را که می‌تواند خطرناک باشد، ازآن خارج کنید.

در خودرو این وسایل را نگذارید

یک متخصص خودرو اقلامی را که در تابستان نباید در خودرو جا گذاشت چون می‌توانند باعث آسیب جدی شوند، برشمرده است. گروه آلکاک، مدیر بازاریابی یک موسسه کرایه خودرو، به روزنامه «سان» می‌گوید: بسیاری از مردم متوجه نیستند اگر این اقلام را در هوای گرم در خودرو رها کنند، چقدر می‌تواند خطرآفرین باشد. او خاطرنشان می‌کند که بیشتر بریتانیایی‌ها به تابستان مرطوب عادت دارند اما در سال‌های اخیر که بالاتر رفتن دما را شاهد بوده‌ایم، رانندگان باید از خطرات مرتبط با خودرو در هوای گرم هم آگاه باشند. در طول تابستان بهتر است خودروی خود را خالی کنید و هرچیزی را که می‌تواند خطرناک باشد، از آن خارج کنید. در ادامه هفت قلم را که نباید در تابستان در خودرو جا بگذارید، برمی‌شمریم.

کرم ضدآفتاب | از آن‌جا که بیشتر مردم فقط در هوای گرم از ضدآفتاب استفاده می‌کنند، بنابراین ممکن است عجیب به نظر برسد که توصیه شود آن را در گرما رها نکنید. اما در ضدآفتاب‌ها چندین ماده هستند که اگر در خودروی داغ باقی بمانند، می‌توانند تجزیه شوند و از کارایی ضدآفتاب بکاهند و در نتیجه از پوست در مقابل اشعه‌های یووی (UV) محافظت نکنند.

بطری‌ آب پلاستیکی | همه می‌دانیم که حفظ آب بدن در تابستان مهم است اما بطری‌ های پلاستیکی‌ آب که در گرما باقی می‌مانند، می‌توانند واکنش شیمیایی داشته باشند و مواد شیمیایی سمی مانند آنتیموان از آن‌ها به آب نشت کند. آنتیموان می‌تواند به چشم و پوست آسیب برساند و برای ریه، قلب و معده مشکلاتی به وجود بیاورد. اگر باید در خودرو بطری آب داشته باشید، بهتر است یک بطری قابل‌استفاده‌مجدد از جنس فلز، شیشه‌ یا پلاستیک‌ بدون پی‌بی‌ای (BPA) تهیه کنید.

فندک | هرچند یک فندک با توجه به اندازه کوچکش بی‌ضرر به نظر می‌رسد، اگر در هوای گرم در خودرو باقی بماند، خطر بروز آتش‌سوزی چندان دور از ذهن نیست. به طور کلی بهتر است مایعات قابل‌اشتعال را مخصوصا در تابستان از وسیله نقلیه خود دور نگه دارید.

دارو | برخی داروها مانند انسولین و تعدادی از آنتی‌بیوتیک‌ها باید در یخچال نگهداری شوند. بعضی از آن‌ها هم نباید در دمای بیش از ۲۵ درجه سانتی‌گراد باقی بمانند. گرما ممکن است داروها را خراب، بی‌فایده یا حتی مضر کند. همیشه بسته‌بندی دارو را بررسی کنید تا نحوه نگهداری صحیح آن را بدانید.

عینک آفتابی | عینک آفتابی یکی دیگر از ضروریات تابستانی برای رانندگان در سراسر جهان است، اما آن را هم نباید در ماشین گرم رها کرد. اگر عینک‌ آفتابی را در گرما رها کنید، ممکن است شیشه‌ آن خط بیفتد و تاب بردارد یا حتی بشکند. قاب پلاستیکی عینک نیز ممکن است در اثر گرما تغییر رنگ دهد و تاب بردارد.

قوطی نوشابه دربسته | هیچ چیز به اندازه یک نوشیدنی خنک گازدار در تابستان نمی‌چسبد. اما قوطی یک نوشیدنی گازدار که در خودروی داغ باقی می‌ماند، می‌تواند در فضای بسته منفجر شود و یک خرابکاری اساسی همراه با بوی بد و چسبندگی به جا بگذارد.
تلفن همراه | در طول تابستان، دمای داخل خودرو تقریبا تا دو برابر دمای بیرون افزایش می‌یابد. اگر باتری گوشی خیلی داغ شود، ممکن است خراب شود و هزینه سنگینی روی دست شما بگذارد.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/261814

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *