http://didshahr.ir/261423

01:19 :: 1402/04/06

چرا مشاورها با بزرگ تر بودن دختر برای ازدواج مخالف هستند؟

سن مناسب برای ازدواج دختران

نویسنده : دکتر سیدعلی ظریفی| ‌ مشاور خانواده

فاصله سنی زن و شوهر در فرهنگ ما اهمیت زیادی دارد ، ولی میزان آن را هم هیچ علم و منطقی با قاطعیت تخمین نزده است که چند سال فاصله سنی، تضمین کننده خوشبختی یک زن و شوهر است. یکی از سوالات رایج دخترها و پسرها از مشاورها، این است که چرا مشاورها با بیشتر بودن سن دختر از پسر برای ازدواج مخالف اند؟

۳ دلیل مخالفت با بزرگ‌تر بودن زن از مرد

عده‌ای به دلایلی که در ادامه مطرح می‌شود، با بزرگ‌تر بودن زن از مرد برای تشکیل زندگی‌مشترک مخالفت کرده‌اند:

ترس از این که این ازدواج‌ بعد از مدت کوتاهی با شکست مواجه شود؛ به ویژه اگر این ازدواج به دلیل موقعیت مادی زن باشد، همیشه مورد بحث است.

زنی که چند سال بزرگ‌تر باشد، معمولا انتظار دارد همسرش هم مانند او فکر کند و مسائل را بسنجد، ولی وقتی با چیزی غیر از این مواجه می‌شود، این فاصله سنی را بیشتر درک می‌کند و دردسرساز خواهد شد.

از سوی دیگر، مردی که با زن بزرگ‌تر از خودش ازدواج می‌کند، ممکن است پس از چند سال زندگی، با تحلیل رفتن جسم زن، احساس ناخوشایندی پیدا کند و شاید به فکر جدایی یا ازدواج دوم و … بیفتد.

شاید مشکل‌ساز نشود

اما در مقابل، چنین ازدواج‌هایی از نظر بعضی افراد جنبه‌های مثبت هم دارد؛ از جمله اداره زندگی توسط زنی آگاه و مدیر. البته به شرطی که خود فرد این شرایط را بپذیرد و بتواند نگاه جامعه و مردم را تحمل کند؛ چراکه تاثیرهای منفی برخورد جامعه و اطرافیان ممکن است در زندگی شان بروز پیدا کند. می توان خانواده‌هایی را یافت که با وجود بزرگ‌تر بودن زن از شوهر، زندگی‌های شاد و زیبایی دارند.درصورتی که دوطرف عشق و علاقه زیادی به هم داشته باشند و مهارت های زندگی را بلد باشند ، این موضوع مشکل‌ساز نخواهد شد.اما در عین حال در نظر گرفتن چالش ها ضروری است.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/261423

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *