http://didshahr.ir/261010

07:30 :: 1402/03/23

رئیس پلیس راه استان اردبیل گفت: واژگونی یک دستگاه خودرو سواری روآ در جاده “قوتور سویی – لاهرود” شهرستان مشگین‌شهر ۲ کشته و چهار مصدوم برجای گذاشت.

تصادف

سرهنگ وحید علیپور  افزود: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع حادثه رانندگی در جاده “قوتورسویی – لاهرود شهرستان مشگین‌شهر بلافاصله ماموران پلیس راه و ماموران انتظامی به محل حادثه اعزام شدند.

وی اظهار کرد: با حضور ماموران در محل حادثه مشاهده شد که به علت واژگونی خودرو سواری روا ۲ نفر از سرنشینان خودرو در دم جان باخته و چهار نفر نیز مصدوم شدند که با همکاری پلیس و عوامل امدادی مصدومان حادثه برای مداوم به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

رئیس پلیس راه استان اردبیل تصریح کرد: کارشناسان علت این حادثه را ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه اعلام کردند.

سرهنگ علیپور برای پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار جاده‌ای به مردم، توصیه کرد: تمام سرنشینان خودرو اعم از ردیف جلو و عقب در طول سفر ملزم به بستن کمربند ایمنی هستند و رانندگان استفاده از کمربند ایمنی را ضامن سلامتی خود و مسافران بدانند و از مواردی که موجب غفلت و حواس پرتی آنان به هنگام رانندگی می شود، پرهیز کنند.

وی گفت: از شهروندان انتظار می‌رود در هنگام بروز حادثه، با اورژانس ۱۱۵ و پلیس ۱۱۰ تماس گرفته و در صورت بروز تصادف پیش از هر کاری خونسردی خود را حفظ کرده و از ازدحام در محل حادثه بپرهیزند و در صورتی که مصدوم بیهوش شده و خطر آتش‌سوزی خودرو وجود نداشته باشد، بیمار را به هیچ وجه جابجا نکنند.

سرهنگ علیپور تاکید کرد: رانندگان همکاری لازم را با ماموران پلیس‌راه داشته و ضمن پایبندی به مقررات راهنمایی و رانندگی، با سرعت مطمئنه حرکت کرده و از ترمزهای ناگهانی، سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ خودداری و فاصله طولی خودرو خود با وسیله نقلیه جلو را حفظ کنند.

فرمانده پلیس راه استان اردبیل به مسافران توصیه کرد که ضمن خودداری از رانندگی به هنگام خستگی و خواب‌آلودگی با آمادگی کامل رانندگی کرده و هر۲ ساعت، حداقل ۱۵ دقیقه استراحت کنند.

مشگین‌شهر در ۹۵ کیلومتری شمال اردبیل واقع است، جاده اردبیل – مشگین‌شهر – مغان از پرحادثه‌ترین جاده‌های استان می‌باشد.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/261010

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *