http://didshahr.ir/260823

01:13 :: 1402/03/20

محققان مرکز تحقیقات Novo Nordisk در دانشگاه کپنهاگ بر‌اساس تازه‌ترین تحقیقات‌شان می‌توانند اکنون پاسخ دهند که چرا برخی افراد بدون اقدام خاصی برای سلامتی، تا ۱۰۰ سالگی عمر می‌کنند.

کشف علت افزایش عمر در برخی انسانها

به‌نوشته نشریه ساینس‌دیلی، آن‌ها با مطالعه ۱۷۶ فرد ۱۰۰ ساله ساکن در ساردنیای ایتالیا و ژاپن که همگی سالم بودند، دریافتند که ترکیب باکتری‌ها و ویروس‌های روده این افراد کاملا منحصر‌به‌فرد است و تنوع بیشتری دارد. ویروس‌های روده توانایی باکتری‌های سالم روده را برای تجزیه سولفات‌ها افزایش می‌دهند. این موضوع می‌تواند به مبارزه با عفونت‌های باکتریایی کمک کند.

محققان در بیانیه‌ای در مجله Nature Microbiology اعلام کردند که این یک نقطه شروع مهم برای کشف سازوکارهایی است که در پس چگونگی حفظ سلامت میکروبیوم روده وجود دارد.ویروم مجموعه‌ای از ویروس‌ها در روده است، در‌حالی‌که میکروبیوم مجموعه‌ای از میکروارگانیسم‌هاست.نویسندگان مطالعه توضیح دادند، از آن جایی‌که باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها در روده با هم تعامل دارند، نقش مهمی در پیشگیری از بیماری‌های مرتبط با افزایش سن دارند.

آن‌ها تاکید کردند: ویروس‌هایی که ما در ۱۰۰ ساله‌های سالم ژاپنی یافتیم، حاوی ژن‌های اضافی هستند که می‌توانند باکتری‌ها را تقویت کنند.پیش‌ از‌ این، محققان دریافته بودند که باکتری‌های روده در ۱۰۰ ساله‌ها اسیدهای صفراوی غیرعادی تولید می‌کنند که می‌تواند به جلوگیری از عفونت کمک کند.به‌ گفته دانشمندان، هنگامی که بدانیم فلور روده ۱۰۰ ‌ساله‌ها چگونه است، می‌توانیم به درک چگونگی افزایش طول عمر افراد دیگر نزدیک شویم.

Discovering the cause of life extension in some people

مطالب دیگر
  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/260823

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *