http://didshahr.ir/260632

01:38 :: 1402/03/10

مشاوره فردی: دختری ۲۳ ساله هستم دربه در دنبال یک خواستگار خوب هستم.

دنبال یک پسر خوب می گردم تا ازدواج کنم

نویسنده : صدیقه معدنی | ‌ کارشناس‌ارشد روان‌شناسی

سوال: ۲۳ ساله‌ام و مجرد. خواستگارهای زیادی در چند سال اخیر داشتم، اما هیچ‌کدام، آن‌طوری که توقع داشتم به دلم ننشسته است. احساس می‌کنم باید زودتر ازدواج کنم تا خانواده‌ام کمتر اذیت شوند. سختگیر نیستیم، ولی دربه در دنبال یک خواستگار خوب هستم. چه کنم؟

پاسخ: مخاطب گرامی، ازدواج موضوعی زمان بر است. باید کمی صبور باشید و خواسته‌ها و معیارهای‌تان را اولویت‌بندی کنید. اگر از دید اطرافیان‌تان و یک مشاور، خواسته‌های منطقی و معیارهای اصولی برای انتخاب همسر دارید، مطمئن باشید بالاخره به نتیجه مطلوب خواهید رسید و یک عمر زندگی شیرین را با انتخاب خودتان خواهید ساخت. در این بین، اگر خواسته‌ها و معیارهایتان غیرمنطقی باشد، هم زمان را از دست می‌دهید و هم فرصت‌ها را. بنابراین باید به این موضوع توجه کنید تا در آینده به دلیل تصمیم گیری اشتباه، حسرت نخورید.

در جلسه دوم خواستگاری دنبال هماهنگی باشید

توصیه می‌کنم در درجه اول و درخصوص معیارها و خواسته‌هایتان، آن‌ها را با یک فرد دارای تجربه زندگی موفق و عاقل ودر صورت امکان با یک مشاور ازدواج در میان بگذارید و در صورت تایید روی آن‌ها پافشاری کنید و نگران نباشید؛ زیرا اطرافیان‌تان در نهایت به تصمیم شما و انتخاب‌تان احترام خواهند گذاشت. همچنین در جلسات گفت‌وگو، جلسه اول را به صحبت درباره معرفی یکدیگر مثل زندگی نامه، شرایط کاری، وضعیت خدمت،تحصیلات و دانشگاه،خانواده و بیان دغدغه‌ها اختصاص دهید. در واقع در این جلسه، به دنبال بررسی آمادگی‌هایی مثل هویت‌یافتگی فرد و میزان استقلالش برای شروع زندگی باشید. پس از آن در صورت خوشایند بودن خواستگار برای ازدواج، در جلسات بعدی به بیان اهداف کاری و تحصیلی، خطوط قرمز،حساسیت‌ها، ارزش‌ها و مسائل مالی بپردازید.در جلسات دوم به بعد شما به دنبال هماهنگی‌ بین خودتان و خواستگارتان باشید.

از خانواده کمک بگیرید

قرار نیست شما به تنهایی کار تجزیه و تحلیل خواستگارتان را به عهده بگیرید، بلکه قسمتی از آن توسط شما و شرایط دلخواه‌تان است و بقیه، باید نتیجه تحقیقات خانواده از شرایط کار و خانواده طرف مقابل باشد. در نهایت بدانید جلسات مشاوره ازدواج به شما در غربال و بررسی هماهنگی شما و طرف مقابل‌تان کمک کننده است. در نتیجه بعد از یک بررسی اولیه از معیارها و وضعیت خانوادگی طرف ‌مقابل و پس از چند جلسه گفت‌وگو، در صورت رضایت نسبی از خواستگار و شرایطش به وی پیشنهاد جلسات مشاوره پیش از ازدواج را بدهید و نگرانی‌های خود را با یک مشاور در میان بگذارید و بقیه کار را با توکل و توسل به خداوند واگذار کنید.در پایان به یاد داشته باشید ازدواج یک تصمیم مهم برای شماست و نباید هدف از آن اذیت نشدن خانواده تان باشد.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/260632

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *