http://didshahr.ir/260400

01:00 :: 1402/03/03

مشاوره فردی: دوباره عاشق شوهرسابقم شدم که ازدواج کرده ‌است.

عاشق فردی هستم که ازدواج کرده است

نویسنده : زهره حسینی | ‌مشاور

سوال: دست سرنوشت برای من اتفاق عجیبی را رقم زده است. خانمی هستم که سال گذشته با اصرار خودم از شوهرم جدا شدم. حالا چند وقتی است که شوهر سابقم، دوباره ازدواج کرده، اما من مدام ذهنم درگیر اوست. دوباره عاشقش شدم و دارم دیوانه می‌شوم. می‌خواهم احساسم را به او بگویم. راهنمایی‌ام کنید.

پاسخ: مخاطب گرامی، درگیر بودن احساسات زوج‌ها پس از جدایی به یکدیگر، سازگاری با شرایط پس از طلاق را دشوار می‌کند و باعث آشفتگی روانی هر دو نفر می‌شود. این ‌که پس از یک سال از طلاق، علاقه شدیدی به شوهر سابق‌تان دارید در حالی‌ که نمی‌دانید با این احساس چه کنید، آزار دهنده است. در چنین شرایطی تصمیم‌گیری واقعا سخت می‌شود که آیا به سراغ شوهر سابقم بروم با وجود این‌ که ازدواج کرده؟یا با فرد دیگری ازدواج کنم و قید همسر قبلی‌ام را بزنم؟ یا … . پس با احساسم چه کنم؟

تصمیم‌تان برای طلاق شتاب‌زده بوده است

آن ‌چه از سوال شما فهمیده می‌شود، جدایی شما احتمالا بر اساس یک هیجان شدید و تصمیم شتاب‌زده بوده است. در این مواقع پس از چندی که احساساتی چون خشم، انتقام‌گیری و … فروکش می‌کند احساس علاقه و … دوباره خود را نشان می‌دهد. بنابراین این بار بهتر است با تصمیم‌گیری‌های احساسی و شتاب‌زده مقابله کنید. هم اینک ازدواج شما با شخص دیگری برای فراموشی همسر قبلی‌تان توصیه نمی‌شود. بهتر است قبل از هر اقدامی به بازسازی شرایط روحی روانی و شخصی خود بپردازید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید.

ازدواج با شوهر سابق‌تان پیامدهای منفی زیادی دارد

برگشت شما به زندگی قبلی با توجه به ازدواج همسرتان، هرچند هر دو به هم علاقه دارید، تصمیم درستی نیست و تبعات و پیامدهای منفی زیادی دارد و مشکلات شما را زیاد می‌کند. آن چه مشخص می‌شود، علاقه‌مندی شما دو نفر به یکدیگر نکته مثبت ازدواج شما بوده، اما این نکته مثبت نتوانسته شما را کنار هم نگه دارد و حتما شما در برخی از مهارت‌ها مثل حل مسئله، گفت‌وگو و … ضعف‌هایی داشتید که نیاز دارید آن‌ها را با کمک یک مشاور بیابید و تقویت کنید.

شاید علاقه‌تان یک تفکر وسواسی است

با اطلاعات محدودی که از شما داریم، نمی‌توانیم رابطه شما را درست تحلیل کنیم. بهتر است خودتان به این سوالات پاسخ دهید تا شاید راه‌حلی به ذهن‌تان خطور کند: علاقه شما به همسرتان قبلا هم با همین شدت بوده یا به تازگی این احساسات را تجربه می‌کنید؟ گاهی این می‌تواند نشانه یک فکر وسواس‌گونه باشد که قابل درمان است. علت ارتباط شما پس از جدایی با وجود ازدواج شوهرتان چه بوده؟ اطلاع شما از علاقه‌مندی وی، صرفا یک کنجکاوی شخصی بوده یا تلاش برای برگشت شما؟ اگر شوهر سابق‌تان هم به شما علاقه داشته، چطور در این مدت یک سال اقدام به برگشت نکرده و با فرد دیگری ازدواج کرده است؟در هر صورت تناقض و تعارضات زیادی در ادامه ارتباط شما با شوهرسابق‌تان وجود دارد که حتما قبل از هر تصمیم‌گیری باید آ‌‌ن‌ها حل شود. در نهایت توصیه می‌شود قبل از شفاف شدن موضوعات بالا از هر گونه ارتباط مخفیانه با وی خودداری کنید و از تصمیم‌گیری شتاب زده بپرهیزید.

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/260400

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *