http://didshahr.ir/259796

00:50 :: 1402/02/13

بیشتر اختلافات بین زن و شوهر قابل حل و فصل نخواهد بود اما با این حال همسران دست از تغییر ذهن فرد مقابل بر نمی‌دارند و از این رو خانواده را وارد یک چرخه معیوب بی‌پایان می‌کنند.

دلیل اختلاف دائمی بین زن و شوهر

نویسنده : فریبا البرز | ‌کارشناس ارشد مشاوره خانواده

اعتقاد بیشتر مردم درباره ازدواج و زندگی مشترک داشتن ارتباطی است که هیچ مشکلی در آن نیست. همین نظر موجب شده که زن و شوهر همیشه در حال از بین بردن مشکلات باشند حالا هر کدام طبق رای و نظر خود. اگر دقت کنیم زوج هایی هستند که سال‌هاست بر سر چند مسئله با هم چالش دارند، این‌ها همان مشکلات دایمی و حل نشدنی است. خانواده درمانگران معتقدند که بخش زیادی از مشکلات زندگی زناشویی دایمی هستند آن هم تنها به یک دلیل: تلاش برای تغییر دادن دیگری.

وارد شدن خانواده به یک چرخه معیوب

گاهی مشکلات و رفتار فرد مقابل ضربه‌زننده است مثل اعتیاد، فحاشی و…. منظور ما در این‌جا، تفاوت‌های رفتاری و سلیقه‌ای است. ریشه اختلافات زناشویی، تفاوت در سبک زندگی و شخصیت و ارزش‌های اخلاقی در مقایسه با یکدیگر است. اگر همچنان بحث حول چنین مسائلی را با یکدیگر ادامه دهند، اوقات خوش یکدیگر را تلخ می کنند و فاصله بین زوج ها بیشتر می شود.چه باید کرد؟

واقعیت این است که هر انسانی دلش می‌خواهد تمام ارکان زندگی طبق میلش باشد. دوست دارد همه چیز مطابق خواسته‌اش باشد. این حالت ایده‌آل است در حالی که واقعیت خیلی با رویاها متفاوت است. حالا وقتی با تفاوت‌هایی با همسرمان روبه‌رو می‌شویم، بهترین کار با تمام سختی که دارد، این است که فرق‌هایی را که با طرف مقابل داریم، بپذیریم و دوطرف برای هم احترام قائل شویم و به شادی و رضایت زندگی خود بیفزاییم. ما عموما در زندگی ذره‌بینی در دست داریم و دنبال عیب‌ها و مشکلات می‌گردیم. بهترین روابط عاطفی زمانی شکل می‌گیرد که هر یک از دوطرف به دنبال توجه به زیبایی‌ها و نقاط قوت زندگی خود باشند و تمرکزشان را از تغییر یا کاهش یا حذف بدی های طرف مقابل بردارند. اشتباه دیگر این است که به زور و اجبار تمام تلاش‌مان را صرف هماهنگی همسرمان با خودمان بکنیم یا برعکس. این در حالی است که راز زیبایی در تفاوت‌ها و سازگاری با وجود تمایز است. پس به جای تلاش کردن برای هماهنگ کردن همسر خود به دنبال سازگاری با تمایزات زندگی باشید. این‌گونه به استحکام زندگی‌مشترک خود می‌افزایید و رضایت خاطر خود و همسرتان را فراهم می آورید.

The reason for constant differences between husband and wife

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/259796

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *