http://didshahr.ir/259723

08:59 :: 1402/02/10

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل گفت: یک واحد قصابی متخلف در اردبیل بدلیل مخلوط کردن آلایش مرغ با گوشت فاسد و فروش آن به صورت گوشت چرخ کرده پلمب شد.

گوشت

علی رحیمی‌آذر  افزود: در پی بازدید و نظارت بر نحوه فعالیت واحدهای اقتصادی در قالب گشت مشترک تعزیرات، از یک واحد قصابی در شهر اردبیل مقدار ۷۲ کیلوگرم گوشت تاریخ مصرف گذشته کشف و ضبط شد.

وی اظهار کرد: بازرسان همچنین موفق شدند از ۲ دبه بزرگ پلاستیکی موجود در این قصابی که روی آن با پتو پوشیده شده بود، در مجموع ۱۸۰ کیلوگرم آلایش مرغ کشف و ضبط کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل بیان کرد: بازرسان در بررسی‌های بیشتر متوجه شدند که این قصابی متخلف آلایش مرغ را با گوشت‌های تاریخ مصرف گذشته و فاسد مخلوط و به صورت چرخ کرده به مردم عرضه می‌کرد.

رحیمی آذر با بیان اینکه آلایش مرغ و گوشت تاریخ مصرف گذشته کشف شده در این قصابی معدوم شد، اضافه کرد: این قصابی متخلف با نصب پارچه به مدت ۱۰ روز پلمب شد.
وی بیان کرد: این واحد متخلف با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی و رسیدگی تحویل مراجع قضایی شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل به مردم توصیه کرد، هنگام خرید گوشت علاوه بر توجه به مهر آبی رنگ بازرسی بهداشتی دامپزشکی، از خرید گوشت چرخ کرده ای که در حضور مشتری چرخ نشده باشد، خودداری کنند و در صورت ضرورت گوشت‌های چرخ کرده ای که طبق ضوابط بهداشتی دامپزشکی تهیه و بسته بندی شده است، بخرند.

وی ادامه داد: بهداشت و سلامتی مردم خط قرمز مسئولان بوده و با متخلفان این حوزه بدون اغماض طبق قانون برخورد خواهد شد.

رحیمی آذر گفت: خرید و فروش و حمل یا نگهداری کالا خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

این مقام مسئول افزود: با عرضه کنندگان مواد غذایی غیر بهداشتی، اخلال‌گران نظم اقتصادی و برهم‌زنندگان آرامش بازار و افرادی که دست به احتکار، افزایش خودسرانه قیمت و یا قاچاق کالا می‌زنند مماشات نمی‌شود و برای پرونده‌های تعزیراتی در سریع‌ترین زمان ممکن حتی در محل بازرسی واحدهای صنفی حکم تعزیراتی مقتضی صادر می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل اظهار کرد: تمامی واحدهای تولیدی، خدماتی و توزیعی و اصناف در استان زیر ذره‌بین تعزیرات هستند و به صورت مداوم بر نحوه عملکرد آنها نظارت می‌شود.

وی پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و ادامه داد: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های دستگاه قضایی است.

رحیمی آذر بیان کرد: هموطنان می‌توانند گزارش‌های خود در رابطه با احتکار، قاچاق کالا، گرانفروشی و کم‌فروشی و عرضه کالا خارج از شبکه توزیع را از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت، سامانه تلفن گویای ۱۳۵ و سایت tazirat۱۳۵ اطلاع دهند.

استان اردبیل با یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲ شهرستان در شمال ایران قرار دارد.

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/259723

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *