http://didshahr.ir/259675

01:50 :: 1402/02/09

استفاده از دهان شویه نکات مهمی دارد؛ از جمله این‌‌که غرغره آن بعد از مسواک‌‌زدن می‌‌تواند برای دندان‌‌ها مضر باشد.

روش های رفع بوی پا

هوا در حال گرم شدن است و دوباره دردسر بوی بدپا دارد فراگیر می‌‌‌شود. کافی است در روزهای گرم چندساعتی بیرون باشیم تا هم پای‌‌‌مان بوی بدی بگیرد، هم کفش‌‌‌های‌‌‌مان تا مدت‌‌‌ها درگیر این اتفاق آزاردهنده باشد اما برای رفع این دردسر چه کار می‌‌‌شود کرد؟

۱-  تعویض زود به زود کفش

یک راه مؤثر برای جلوگیری از ایجاد بوی بد در کفش و پا‌ها، عوض کردن زود به زود کفش‌هاست. استفاده از ۳ جفت کفش در طول هفته، اجازه خشک شدن رطوبت ایجاد شده در آن را به کفش خواهد داد. استفاده از صندل هم می‌‌‌تواند به‌‌‌ علت جریان داشتن هوا در آن مفید باشد.

۲-  از بین بردن بوی پا با سرکه سیب

با ترکیب یک لیوان سرکه سیب و ۲ لیوان آب، محلول ضد قارچ به وجود آورید. بعد پا‌ها را درون این ترکیب قرار دهید تا این کار به رفع بوی پا منجر شود. البته این یک روش موقتی، برای از بین بردن بوی پاست.

۳-  تغییر رژیم غذایی و از بین بردن بوی پا

یک روش مطمئن برای از بین بردن بوی پا، تغییر رژیم غذایی است. کربوهیدرات تصفیه شده در رژیم غذایی، باعث ایجاد قارچ و باکتری‌ در پا خواهد شد. بنابراین افراد با حذف کربوهیدرات های تصفیه شده و قرار دادن چربی‌های مفید و سالم در کنار مصرف استاندارد پروتئین در برنامه غذایی، باعث کم شدن یا از بین بردن بوی پا برای همیشه خواهند شد.

۴ – جوش شیرین و…

در صورتی که به دنبال یک درمان خانگی برای بوی بد پا هستید، حتماً نام جوش‌‌‌شیرین، پودر بچه و نشاسته ذرت را شنیده‌اید. جوش‌‌‌شیرین برای بوی پا و رفع بوی بد پا در کنار پودر بچه، بسیار مؤثر است. زیرا این پودر‌ها، رطوبت را به خوبی جذب می کنند و باعث از بین رفتن بوی پا خواهند شد.

۵- کفی کفش

یک روش دیگر جذاب و البته سریع برای جلوگیری از ایجاد بوی بد در پا‌ها و کفش، تعویض کفی کفش است.

۶- رعایت نکات بهداشتی

سعی کنید در این روزها به‌‌‌صورت مداوم پاها را بشویید؛ چند روز یک بار کفش‌‌‌تان را بشویید و از جوراب‌‌‌های تمیز استفاده کنید. در نهایت اجازه ندهید ناخن پای‌‌‌تان زیاد بلند شود تا زمینه برای رشد باکتری‌‌‌ها و… فراهم نشود.

۷- استفاده از چای

یکی از بهترین روش‌‌‌ها برای از بین بردن بوی بد پا، استفاده از چای است. ۵ عدد چای کیسه‌ای ساده یا نعناعی را در یک لیتر آب قرار دهید. پس از دم کشیدن و سرد شدن چای، پا‌ها را برای ۲۰ دقیقه در آن قرار دهید.

Ways to remove foot odor

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/259675

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *