http://didshahr.ir/259315

09:48 :: 1402/01/22

رامین صادقی گفت:سال گذشته از محل تبصره ۱۸، ۱۳۶ درصد جذب اعتبارات را شاهد بودیم که ۳۶ درصد بیشتر از سهم استانی جذب منابع یارانه‌دار اتفاق افتاده است.

رامین صادقی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در سال مزین به «مهار تورم و رشد تولید» قرار است ۲۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در استان اردبیل تکمیل و به مرحله بهره‌برداری برسند.

رامین صادقی در جریان بازدید از چند طرح تولیدی و صنعتی در اردبیل اظهار کرد: حمایت از سرمایه‌گذاران و صاحبان واحدهای تولیدی در بخش‌های مختلف در حال انجام است و برای طرح‌های ایجادی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری، ارائه پشتیبانی‌ها و خدمات متنوع را در دستور کار قرار داده است.

وی از فعال شدن اکیپ بررسی مشکلات واحدهای تولیدی در سازمان صنعت، معدن و تجارت همزمان با سال رشد تولید خبر داد و تصریح کرد: تلاش ما بر این است تا با رصد و پایش دقیق مشکلات واحدهای صنعتی، تقویت رشد و هموار کردن مسیر توسعه را برای آنها انجام دهیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل به فعال بودن دبیرخانه ستاد تسهیل با هدف رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی اشاره کرد و گفت: امیدواریم با کاهش نوسانات قیمت ارز زمینه توسعه واحدهای تولیدی و تقویت جبهه تولید را بیش از گذشته شاهد باشیم.

صادقی افزود: در صدور جواز تأسیس اقدامات مؤثری انجام شده و ما با همکاری ایدرو موفق شدیم جواز بی‌نامی را برای سرمایه‌گذاران طرح‌های مختلف صادر کنیم تا در فرآیند صدور مجوز در کوتاه‌ترین زمان مشکلی به وجود نیاید.

وی از جذب سرمایه‌گذاران خارجی با تسهیل شرایط و بهبود فرآیندها خبر داد و خاطرنشان کرد: در همه شهرک‌ها و نواحی صنعتی قرار است در کوتاه‌ترین زمان حتی کمتر از ۲۴ ساعت صدور مجوزها به شکل قانونی انجام شده و کمترین نارضایتی‌ها را شاهد باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در مورد جذب تسهیلات یارانه‌دار در حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی اضافه کرد: سال گذشته از محل تبصره ۱۸، ۱۳۶ درصد جذب اعتبارات را شاهد بودیم که ۳۶ درصد بیشتر از سهم استانی جذب منابع یارانه‌دار اتفاق افتاده است.

صادقی بیان کرد: در سه سال اخیر عمده واحدهای راکد و نیمه‌تعطیل به چرخه تولید بازگشتند و تلاش ما بر این است تا در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل که تنها هشت درصد شهرک‌های صنعتی تعطیل شده، به مرحله احیا رسیده و ما به صورت کامل و جامع فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی را شاهد باشیم.

وی از افزایش ظرفیت تولید واحدهای مؤثر و تأثیرگذار و رشد آنها تا ۸۰ درصد خبر داد و گفت: سال گذشته چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان منابع جذب شده ولی امسال سعی ما بر این است تا پنج هزار میلیارد تومان منابع از بخش‌های مختلف در اختیار صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی قرار گیرد.

صادقی از بازاریابی برای صادرات محصولات تولید شده استان در بین ۱۵ کشور خبر داد و افزود: امیدواریم این روند با افزایش صادرات شتاب بیشتری بگیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در سال‌جاری ۲۰۰ واحد صنعتی به مرحله بهره‌برداری می‌رسد و در ۱۲ شهرستان استان قرار شده هر کدام یک طرح بزرگ صنعتی اجرایی شود.

صادقی تصریح کرد: امیدواریم با اجرای این طرح‌ها و همچنین ۱۵ طرح بزرگ صنعتی که ظرفیت اشتغال ۱۴ هزار نفری را فراهم می‌آورند، چهره صنعتی استان اردبیل متحول شود.

وی از تحقق اشتغال تعهد شده سازمان صنعت، معدن و تجارت تا ۱۱۰ درصد خبر داد و بیان کرد: امسال نیز تعهد اشتغال ما چهار هزار و ۸۰۰ نفر تعیین شده ولی تلاش می‌کنیم تا پایان سال به هفت هزار نفر اشتغال دست پیدا کنیم.

صادقی در مورد ۲ محدوده معدنی «دوست‌بیگلو و نیاز» در مشگین‌شهر نیز اضافه کرد: با استخراج مواد معدنی و راه‌اندازی کارخانه کنسانتره، فرصت اشتغال یک‌هزار نفری در این مجموعه‌های صنعتی فراهم می‌آید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل ادامه داد: سعی ما بر این است تا به راه‌اندازی کارخانه کامیون‌سازی، تولید لوازم خانگی و ظروف شیشه‌ای و سایر مجموعه‌های صنعتی در اردبیل کمک کنیم تا با تلاشی مضاعف فرصت تقویت نظام اقتصادی استان فراهم آید.

جذب تسهیلات یارانه‌دار در حمایت از واحدهای تولیدی

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/259315

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *