http://didshahr.ir/259226

09:13 :: 1402/01/20

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل از کاهش قابل توجه ورودی پرونده‌های اختلافات خانوادگی در این استان در سال ۱۴۰۱ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن خبر داد.

قاضی دادگاه

جلال آفاقی با اشاره به کاهش ورودی طلاق به درخواست زوجه، صدور گواهی عدم امکان سازش به درخواست زوج و الزام به تمکین حوزه‌های قضایی استان در سال ۱۴۰۱ در مقایسه با مدت مشابه ماقبل، اظهار کرد: در حالی در این مدت شاهد کاهش دعاوی خانوادگی در اردبیل هستیم که در پنج سال گذشته ورود پرونده‌های مربوطه به محاکم همواره روند افزایشی داشته است.

وی به ابتکار معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان از سال گذشته مبنی بر ارجاع تمام درخواست‌های طلاق قضایی و الزام به تمکین به مشاورین خانواده و استفاده از مشاورین مذهبی در کنار روان‌شناسان اشاره کرد و افزود: با ابتکار صورت گرفته و ارجاع دادخواست‌ها قبل از ثبت به مشاورین، در مجموع در کل استان ۱۹.۵ کاهش طلاق به درخواست زوجه رخ داده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل با اشاره به آمار کاهشی موضوعاتی مانند الزام به تمکین و صدور گواهی عدم امکان سازش به درخواست زوج در استان ، درصد تغییر برخی از شهرهای تابعه را تا حدود ۶۰ درصد ذکر کرد و این دستاورد را موفقیتی بزرگ برای استان دانست.

آفاقی با قدردانی از تلاش‌های مشاورین خانواده در زمینه برقراری صلح و سازش در بین متقاضیان طلاق و حل و فصل اختلافات خانوادگی، بر تداوم این روند تاکید کرد و از تقویت برنامه‌های تحکیم بنیان خانواده و کاهش طلاق در سال جاری خبر داد.

 

پرونده های طلاق در اردبیل کاهش یافت

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/259226

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *