http://didshahr.ir/258646

07:40 :: 1401/12/27

رئیس توسعه حل اختلاف استان اردبیل گفت: صلح یاران ستاد صبر استان اردبیل توانستند از ابتدای سال تا به امروز یازده پرونده قتل عمد و غیر عمد را با صلح و سازش ختم به خیر کنند.

قاضی دادگاه

حجت‌الاسلام‌ سید‌حسین علوی اظهار داشت: صلح یاران ستاد صبر استان اردبیل توانستند از ابتدای سال تا به امروز یازده پرونده قتل عمد و غیر عمد را با صلح و سازش ختم به خیر کنند.

وی فراگیر شدن فرهنگ صلح و سازش در کنار نهادینه سازی روش‌های جایگزین قضائی را از جمله اقدامات این نهاد در اردبیل دانست و افزود: در چندین پرونده نیز قتل هم وساطتت کردند و قاتلین نادم را از چوبه دار رها سازند.

رئیس توسعه حل اختلاف استان اردبیل بیان کرد: در آستانه سال جدید به همت ستاد صبر اردبیل و با وساطت چند ماهه هیأت صلح گروه جهادی شهید نونهال اردبیل پرونده قتل غیر عمد نیز منجر به سازش شد.

علوی ادامه داد: چندی پیش یکی از شهروندان اردبیلی با مراجعه به ستاد صبر استان اردبیل خواستار وساطت این ستاد در پرونده قتل غیر عمد شده بود که با ارجاع این پرونده به هیأت صلح گروه جهادی شهید نونهال، صلح یاران این گروه اقدام به مذاکره با اولیاء دم مقتول نمودند و بعد از حدود دو ماه میانجی گری و گفتگو صلح و سازش در این پرونده حاصل شد.

وی تصریح کرد: اهمیت نهاد داوری در پایان دادن به خصومت‌ها و حل مشکلات بسیار بالاست به طوری که اجرای صحیح و دقیق قوانین و مقررات به تقویت و تحکیم نهاد داوری در جامعه کمک خواهد کرد.

 

افزایش پرونده های سازش در اردبیل

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/258646

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *