http://didshahr.ir/258583

08:20 :: 1401/12/24

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: در آستانه عید نوروز، ۲۷ امامزاده و بقاع متبرکه در استان اردبیل میزبان طرح آرامش بهاری خواهند بود.

مهدی ستوده

حجت‌الاسلام مهدی ستوده اظهار داشت: در آستانه عید نوروز، ۲۷ امامزاده و بقاع متبرکه در استان اردبیل میزبان طرح آرامش بهاری خواهند بود.

وی افزود: این طرح همچون سال‌های گذشته در امامزاده‌ها، بقاع متبرکه و مساجد استان اردبیل برگزار خواهد شد تا مسافران و گردشگران ورودی از فضای معنوی شکل گرفته استفاده کنند.

وی تقارن عید نوروز امسال را با ماه مبارک رمضان یادآور شد و تصریح کرد: ۲ طرح نوروزی و ماه مبارک رمضان را در امامزاده‌ها و بقاع متبرکه برگزار می‌کنیم و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: تمام تلاش ما بر این است تا از ظرفیت این فضاهای معنوی استفاده کنیم تا الگوی شایسته تربیتی برای نسل‌های آینده به وجود آورده و شرایط بهتری را در جامعه در تقارن بهار طبیعت و بهار معنوی شاهد باشیم.

حجت‌الاسلام ستوده افزود: در ایام ماه مبارک رمضان علاوه بر سخنرانی، برپایی محافل و مجالس قرآنی، جزءخوانی را نیز همچون سال‌های گذشته در محافل و مجالس شاهد خواهیم بود تا علاقه‌مندان از این فضای معنوی استفاده کنند.

وی ضرورت ترویج افطاری‌های ساده را در این ایام مبارک یادآور شد و خاطرنشان کرد: امامزاده‌ها، بقاع متبرکه و مساجد شاهد برپایی سفره‌های افطاری ساده خواهند بود تا ما پذیرای میهمانان و مسافران در این ایام باشیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل اضافه کرد: علاوه بر فعالیت مستمر امامزاده‌ها و بقاع متبرکه برای ارائه خدمات به مردم، مساجد معین استان نیز در این ایام باز خواهند بود تا شاهد انجام فرایض عبادی و معنوی مردم در این ایام پرسفر و مملو از مسافرت‌های اوایل سال در بهار طبیعت باشیم.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/258583

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *