http://didshahr.ir/258453

08:13 :: 1401/12/20

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از کشف و ضبط ۳۷ تن مواد غذایی فاسد در این استان با اجرای طرح سلامت نوروزی از اول تا ۱۸ اسفندماه خبر داد.

مواد غذایی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از کشف و ضبط ۳۷ تن مواد غذایی فاسد در این استان با اجرای طرح سلامت نوروزی از اول تا ۱۸ اسفندماه خبر داد.

محمد جعفرزاده در جلسه ستاد تمهیدات بهداشتی نوروز ۱۴۰۲ در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اردبیل گفت: برای کشف و ضبط این مقدار مواد غذایی فاسد، هفت هزار و ۱۵۸ بار از مراکز تهیه و تولید مواد غذایی، هتل‌ها، اقامتگاه‌ها، آب درمانی‌ها و سایر مراکز صنفی استان بازدید شده است.

وی به فعال بودن آزمایشگاه‌های مرکزی، آب، کرونا، مراکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی، جامع سلامت شهری و روستایی، خانه‌های بهداشت، مراکز منتخب کووید ۱۹ و هاری در تعطیلات نوروزی اشاره کرد و افزود: بیشترین فعالیت در این مدت مربوط به بهداشت محیط و بازرسی‌های بازرسان این حوزه خواهد بود.

دکتر سعید مهری، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز در این جلسه گفت: طرح سلامت نوروزی سال ۱۴۰۲ از ۲۴ اسفند تا ۱۴ فروردین ماه اجرا و مانور سراسری با محوریت پلیس راهور فراجا در روز ۲۳ اسفندماه در استان برگزار خواهد شد.

وی افزود: ایستگاه‌های جامع سلامت در پنج نقطه از مبادی ورودی استان با هدف ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و اورژانسی، آموزش مراجعین و ارائه خدمات به مسافران نوروزی دایر خواهد شد و برای پاسخگویی و مدیریت هر گونه بحران و حوادث غیرمترقبه، تامین و توزیع داروهای خاص و پیش‌بینی تامین داروهای سرپایی و استقرار آمبولانس‌ها در مناطق مختلف شهری و جاده‌ای آماده‌ایم.

دکتر رامین نسیمی دوست، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی نیز از آمادگی کامل تمام مراکز درمانی و بیمارستان‌ها برای خدمت‌رسانی به مسافران و مراجعه‌کنندگان در تعطیلات نوروزی خبر داد و گفت: تعدادی از مراکز خصوصی ارائه دهنده خدمات درمانی و تیم‌های بازرسی و نظارت نیز بر اساس برنامه اعلام شده در تعطیلات نوروزی فعال خواهند بود.

استان اردبیل با ۱۲ شهرستان و جاذبه‌های طبیعی، تاریخی، اقتصادی و مذهبی از مقاصد اصلی گردشگران داخلی و خارجی است.

 

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/258453

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *