http://didshahr.ir/257433

11:46 :: 1401/11/26

مدیرکل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: استان اردبیل در استفاده از بودجه عمرانی کشور رتبه هجدهم کشوری را دارد.

داود شایقی: بودجه اردبیل: ۲۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال | مقام هجدهمی از بودجه عمرانی کشور

داود شایقی مدیرکل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: کل بودجه عمرانی ۱۴۰۱ کشور ۹۱ هزار و ۶۶۰میلیارد ریال بوده که سهم استان اردبیل از این رقم ۲۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال است.

مدیرکل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل می گوید: جدول و اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر جایگاه بیست و ششم استان اردبیل در توزیع بودجه ۱۴۰۱ صحت ندارد و بیشتر فضاسازی‌های کاذب است.

او با بیان اینکه این استان در بودجه عمرانی کل کشور رتبه هجدهم را دارد، گفت: این درحالی است که در ادعاهای مطرح شده فضای مجازی رتبه استان، بیست و ششم ذکر شده که کاملا دروغ و بی‌اساس است.

جمعیت استان اردبیل ۲.۵۶ صدم از کل جمعیت کشور است

شایقی با بیان اینکه توزیع اعتبارات براساس سرانه جمعیت صورت می‌گیرد، می گوید: جمعیت استان اردبیل ۲.۵۶ صدم از کل جمعیت کشور است که با در نظر گرفتن این تعداد جمعیت میزان بودجه عمرانی محاسبه و اختصاص داده شده استان در مجموع رضایت‌بخش است.

مدیرکل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل با اشاره به سهم ۲۸.۳ درصدی استان اردبیل از بودجه عمرانی امسال گفت: در کنار بودجه استانی منابع از محل اعتبارات ملی، وزارتخانه ها، سفر ریاست جمهوری و ماده ۵۶ تامین می‌شود.

شایقی با بیان اینکه امسال بالای ۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های عمرانی استان اختصاص یافته است، می گوید: ۱۰هزار میلیارد ریال از این رقم از محل سفر ریاست جمهوری، ۱۳ هزار میلیارد ریال از محل ماده ۵۶،۱۰ هزار میلیارد ریال هم از محل تهاتر نفتی و نزدیک ۲۰ هزار میلیارد ریال نیز از محل‌های دیگر برای طرح‌های عمرانی استان اختصاص یافته است.

به گفته او، در استان اردبیل برای سال آینده۳۲ هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال منابع پیش‌بینی شده که نشان می‌دهد وضعیت مناسب‌تری را نسبت به سال‌های گذشته در بودجه سالانه خواهیم داشت.

برنامه و بودجه plan and budget

 

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/257433

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *