http://didshahr.ir/257117

07:20 :: 1401/11/18

مجتمع آموزشی پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با حضور معاونان آموزشی و تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت و درمان و مسولان محلی کلنگ زنی و مرکز تحقیقات ریوی این مرکز علمی افتتاح شد.

افتتاح

علی محمدیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل روز سه شنبه در آیین کلنگ زنی مجتمع آموزشی و پژوهشی دانشگاه گفت: این بنا در هفت طبقه احداث و در آن واحدهای آموزشی ، تحقیقات و فناوری دانشگاه مستقر خواهد شد.

وی افزود: مرکز تحقیقات ریوی دانشگاه واقع در بیمارستان امام اردبیل نیز به بهره برداری رسید.

دکتر ابوالفضل باقری فرد، معاون آموزشی وزیر بهداشت در بازدید از دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به تاکید وزارت بهداشت بر سه اصل بهره وری، عدالت و تعالی در حوزه آموزش گفت: دانشگاه ها باید به سمت نیازسنجی جهت حل مشکلات مردم حرکت کنند و آموزش در دانشگاه ها بعنوان نقش اساسی در زندگی مردم نقش داشته و پاسخگوی مطالبات مردمی باشد.

وی بر نقش اساسی آموزش و پژوهش بعنوان نیروی محرکه دانشگاه ها تاکید و بیان کرد: دانشگاه ها باید براساس برنامه عدالت، تعالی و بهره وری حرکت کنند.او با اشاره به ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در ایجاد رشته های تحصیلات تکمیلی عنوان کرد: دانشگاه قابلیت ایجاد رشته های جدید از جمله دستیاری عفونی و دکترای آناتومی و میکروبیولوژی را دارد و امیدواریم بتوانیم این ظرفیت را با تلاش مسئولین دانشگاه و حمایت وزارت بهداشت ایجاد نماییم.

وی افزایش ظرفیت پذیرش در رشته های مختلف تخصصی و فوق تخصصی را یکی از اقدامات مهم وزارت بهداشت عنوان کرد و افزود: در این راستا امسال شاهد افزایش ظرفیت پذیرش دستیاری و فوق تخصصی بودیم.

دکتر یونس پناهی، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت نیز با اشاره به برگزاری بی نظیر کنگره ملی و بین‌المللی دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: این کنگره در طول تاریخ برگزاری چندین دوره، بی نظیر بود و نمایانگر قدرت استان و پتانسیل بالای دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در میزبانی رویدادهای ملی و بین المللی بود.

وی بیان کرد: در طول فعالیت چهار ساله معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل شاهد فعالیت قابل توجه در حوزه های مختلف بوده و این معاونت رتبه های قابل قبولی کسب کرده بطوریکه ارتقاء رتبه دانشگاه از رتبه ۴۰ به رتبه ۲۰ در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور نشاندهنده این موفقیت و فعالیت های موثر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز خواستار رفع مشکلات مربوط به این حوزه ها شد.

همچنین در این بازدیدها پروژه نرم افزار شبیه ساز داروخانه شهری با اهداف آموزشی دانشجویان توسط دکتر شهاب بهلولی ارائه شد.

این نرم افزار برای اولین بار در کشور برنامه نویسی و طراحی و تولید شده و بنا به گفته معاون آموزشی وزیر بهداشت بعنوان یکی از طرح های شبیه سازی مجازی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

افتتاح

افتتاح مرکز تحقیقات ریوی در اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/257117

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *