http://didshahr.ir/256943

06:10 :: 1401/11/12

شهردار اردبیل از تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۲ با افزایش ۳۶ درصدی به مبلغ ۱۹ هزار میلیارد ریال به شورای اسلامی شهر اردبیل خبر داد.

13

در آئین تقدیم لایحه بودجه ۱۹ هزار میلیاردی ۱۴۰۲ شهرداری به شورا؛

 شهرداری گام‌های بزرگی در سطح شهر برداشته است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با بیان این‌که شهرداری برنامه‌های بزرگی را در شهر اجرا کرده است، گفت: شهرداری و شورای شهر اقدامات مطلوبی را انجام داده است.

آیت‌الله سیدحسن عاملی در آیین تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۲ شهرداری اردبیل به شورا اسلامی شهر، اظهار کرد: در راستای توسعه و آبادانی شهر، شهرداری و شورای اسلامی شهر برنامه‌های بزرگی را در سطح شهر اجرا کردند که این اقدامات مطلوب و شایسته است و باید تداوم داشته باشد.

وی در ادامه خواستار توجه ویژه به حاشیه شهر شد و افزود: حاشیه‌های شهر اردبیل به شکل ویژه نیازمند توجه و‌ بهسازی توسط شهرداری و دستگاه‌های مربوطه اجرایی است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با اشاره به فضای سبز اردبیل و لزوم بالا بردن سرانه فضای سبز، افزود: شهرداری اردبیل در بحث خیابان‌ کشی و ایجاد پارک‌ها به گونه‌ای تصمیم گیری کنند که با افزایش جمعیت و توسعه، شهروندان به شکل کامل از امکانات لازم بهره‌مند شوند؛ همچنین ایجاد پارک‌ها و کاشت نهال و درختچه و نگهداری آنان زیباسازی شهر را دو چندان می‌کند.

آیت‌الله عاملی با بیان این‌که اقدامات شهرداری در حوزه‌های عمران و آبادانی قابل تقدیر است، بیان کرد: ضمن قدردانی از زحمات مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر در حوزه‌های عمران و آبادانی، توصیه می‌کنیم به مباحث و بحث‌های فرهنگی هم ورود کنند.

وی با بیان این‌که فضای سبز یک موضوع بسیار مهم و اساسی است، افزود: در سطح شهر اردبیل شاهد کمبود بسیار جدی فضای سبز هستیم و این امر باید با توجه ویژه دستگاه‌های اجرایی به وضعیت مطلوبی برسد.

 بازسازی بازار تاریخی اردبیل در سال آینده آغاز می‌شود

استاندار اردبیل گفت: با توجه به وضعیت نامناسب ورودی‌های شهر اردبیل، از سال گذشته طرح سامان‌دهی ۴ ورودی شهر در دستور کار بوده و طرح تدوین‌شده ۳ ورودی به تصویب رسیده است و طرح چهارم نیز طی روزهای آینده به تصویب خواهد رسید.

سیدحامد عاملی ظهر امروز در آیین تقدیم لایحه بودجه شهرداری اردبیل در سال ۱۴۰۲ به شورای اسلامی شهر اظهار کرد: وضعیت فعلی ورودی‌های شهر اردبیل بسیار نامناسب بوده و در همین راستا از سال گذشته طرح سامان‌دهی ۴ ورودی شهر در دستور کار بوده و طرح تدوین‌شده ۳ ورودی به تصویب رسیده است و چهارمین طرح نیز طی روزهای آینده به تصویب خواهد رسید.

وی افزود: برای دریاچه شورگُلی اردبیل یک طرح مجتمع تفریحی با خدمات بسیار مناسبی تدوین شده است که در شأن مردم اردبیل خواهد بود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: ترافیک شهری اردبیل در مدت اخیر مشکلات متعددی برای اهالی اردبیل ایجاد کرده است که طرح سامان‌دهی ترافیک در دستور کار بوده و مطالعات طرح کمربندی اردبیل در حال تدوین است.

عاملی گفت: پروژه تیراژه اردبیل بعد از نزدیک به یک دهه، از بلاتکلیفی خارج شد و مطالعات بازسازی بازار تاریخی اردبیل انجام شده و عملیات اجرایی آن در سال آینده آغاز خواهد شد.
وی ادامه داد: در حوزه فضای سبز اردبیل، ۲۸۰ هکتار کمبود داریم که این مسئله یک ضرر بسیار جدی برای شهر بوده و جبران بخشی از این کمبود، در ۴ طرح‌ ورودی شهر اردبیل پیش‌بینی شده است.

استاندار اردبیل بیان کرد: شورای اسلامی شهر اردبیل یک مجموعه بسیار مهم و با اختیارات قابل توجهی در حوزه پیشرفت و آبادانی شهر اردبیل محسوب می‌شود.

تحقق ۹۰ درصدی بودجه سال‌جاری

شهردار اردبیل از تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۲ با افزایش ۳۶ درصدی به مبلغ ۱۹ هزار میلیارد ریال به شورای اسلامی شهر اردبیل خبر داد.

محمود صفری در آیین تقویم لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری اردبیل، مناطق و سازمان‌های وابسته به شورای اسلامی شهر اردبیل که با حضور آیت‌الله سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، سیدحامد عاملی استاندار اردبیل، جمعی از مدیران و اعضای شورای اسلامی شهر اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ با اعتبار ۱۹ هزار میلیاد ریالی و افزایش ۳۶ درصدی تقدیم شورای اسلامی شهر اردبیل شد.

وی افزود: ۳۹ درصد بودجه سال آتی مربوط به حوزه جاری و مابقی مربوط به حوزه عمرانی است که اختصاص بیشترین بودجه به بحث عمرانی اقدامی بزرگ و شاخص است.

شهردار اردبیل با بیان این‌که تاکنون ۷۰ درصد بودجه سال جاری تحقق یافته است، افزود: با شروع تخفیفات در مطالبات شهرداری اردبیل به‌ مناسبت دهه فجر ۲۰ درصد دیگر محقق و به ۹۰ درصد خواهد رسید که این امر از سال ۹۰ تاکنون در مدیریت شهری محقق نشده بود.

صفری بیان این‌که تمام تلاش شهرداری تامین زیرساخت‌ها و توسعه مناطق مختلف شهری است، تصریح کرد: یکی از اولویت‌های ما در مجموعه شهرداری، اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام بزرگ بود که از جمله این پروژه تکمیل پل غیرهمسطح قدس بود که زیر بار ترافیک رفت و در حال حاضر تنها بحث زیباسازی پل باقی‌مانده است؛ همچنین پل نیایش نیز در کمتر از یکسال از پیشرفت فیزیکی ۸ درصدی به بالای ۹۰ درصد رسیده که در روزهای آتی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی همچنین به تکمیل و تحویل پروژه‌های نیمه‌تمام پل سردار شهید سلیمانی و دوربرگردان چهارراه ورزش اشاره کرد و گفت: در کنار اتمام پروژه‌های نیمه تمام، شروع ۴۴۴ پروژه‌های عمرانی نیز در دستور کار قرار دادیم که بخشی از این پروژه‌ها به بهره‌برداری رسید و مابقی نیز در اسرع‌وقت آماده و تحویل شهروندان می‌شود‌.

شهردار اردبیل با اشاره به پروژه‌های آماده افتتاح نیز گفت: ۱۵ هزار میلیارد ریال طرح‌های عمرانی در شهرداری آماده افتتاح است که تعدادی در دهه فجر افتتاح خواهد شد. در راستای روان‌سازی ترافیک بسیج، عملیات خاکبرداری پل بسیج نیز در حال انجام است که عملیات عمرانی به‌صورت رسمی به‌زودی آغاز می‌شود.

صفری به بحث سرمایه‌گذاری و طرح‌های مشارکتی اشاره کرد و ادامه داد: ۱۶ پروژه مشارکتی وارد عملیات اجرایی شده که از جمله این پروژه‌ها مجتمع تجاری مسکونی دوقلوی دکوسنتر با ۷۰۰ واحد واقع در ورودی شهر از سمت خلخال؛ تعیین تکلیف مجمتع تجاری خدماتی رز در راستای توسعه مناطق شهری کم‌برخوردار و تصویب انتقال بازار آهن‌فروشان به خارج از شهر بعد از ۱۰ سال بلاتکلیفی بوده است.

وی با اشاره به ساماندهی ورودی‌های شهر اردبیل نیز، اضافه کرد: طرح ساماندهی و بهسازی ۳ ورودی شهر تصویب که با تصویب یک ورودی دیگر عملیات اجرایی در سال آتی آغاز می‌شود.

لایحه بودجه شهرداری اردبیل

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/256943

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *