http://didshahr.ir/254890

00:15 :: 1401/09/21

دادن عسل به نوزاد زیر یک سال باعث بروز مسمومیت ” بوتولیسم” می شود.

عسل سبلان

همه ما از فواید عسل زیاد شنیده ایم اما شاید کمتر کسی بداند که عسل برای نوزادن همان فواید را ندارد و گزینه خوبی نیست.عسل حاوی هاگ های نوعی باکتری است که به آن کلستریدیوم بوتولینوم می‌گویند.در شیرخواران بالای یک سال، این هاگ ها خطری ایجاد نمی‌کنند چون بدن می‌تواند از ازدیاد آن‌ها جلوگیری کند.

اما دستگاه گوارش نوزادان کوچک‌تر از ۱۲ ماه این کارآمدی را ندارد و در مقابل آلودگی باکتری بوتولینیوم که به آن بوتولیسم اطفال می‌گویند، آسیب‌پذیر است.

اگر به طور تصادفی نوزادان عسل دادید چه کنید؟

در چنین موقعیتی این اقدامات را انجام بدهید:

کودک را نزد پزشک ببرید: در چنین شرایطی بهترین راه این است که شیرخوار را نزد متخصص اطفال ببرید و تمام جزئیات را به او بگویید.

او را تحت نظر داشته باشید: وقتی از نزد متخصص اطفال به خانه بازگشتید، شیرخوار را تا یک ماه به دقت تحت نظر داشته باشید. نشانه‌های بوتولیسم می‌تواند تا حداکثر ۳۰ روز پس از خوردن هاگ ها خودش را نشان بدهد. برای همین، هوشیار بودن بهترین کار است.

به شیردادن منظم ادامه دهید: شیردادن را ادامه بدهید. شیر مادر به تولید باکتری روده‌ای و تسریع رشد آن‌ها کمک می‌کند. در واقع، باکتری روده‌ای شیرخوار شما می‌تواند تنها با کمک نوع خاصی از قند که تنها در شیر مادر وجود دارد، رشد کند و تکثیر شود. یادتان باشد این‌ها همان باکتری هایی هستند که از تکثیر کلستریدیوم بوتولینوم جلوگیری می‌کنند.

در این مورد بیشتر بدانید:

عوارض بد عسل برای نوزادان؛ چه باید کرد

تخت خواب نوزاد baby bed

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/254890

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *