http://didshahr.ir/254328

01:32 :: 1401/12/19

بدجور سر دوراهی خانواده یا دختر مورد علاقه ام مانده ام.

در دو راهی انتخاب عشق و خانواده مانده‌ام

نویسنده : دکتر حسین شرافتی | روان‌شناس

سوال: عاشق شدم و حالا باید بین خانواده‌ام و رسیدن به عشقم و زندگی در کنار او، یک کدام را انتخاب کنم. شما جای من بودید، در سر این دو راهی چه می‌کردید؟ بد جور گیر کردم. ۲۸ ساله هستم و دختری که به او علاقه دارم، ۳۴ ساله است. قلبا و عقلا او را دوست دارم، اما خانواده‌ام به شدت مخالف هستند. حالا آن دختر هم به همین دلیل، جوابم را نمی دهد. چه کنم؟

پاسخ: مخاطب گرامی، همه دخترها و پسرها باید در انتخاب همسر همه جوانب را در نظر بگیرند و هدف‌شان فقط رسیدن به شخص مورد علاقه به هر قیمتی نباشد بلکه انتخاب همسری همراه و همدل را در اولویت قرار دهند. با توجه به نکات مطرح شده در پیامک‌تان به شما چند توصیه می کنم.

حواس تان به اختلاف سنی تان هست؟

دو نفر که عاشق یکدیگر هستند، هر کدام دیگری را ایده‌آل می‌داند. مانند دو نوازنده که هر کدام از دید دیگری بسیار دلنشین و زیبا می‌نوازد، اما بعد از ازدواج، این دو نفر باید با هم یک آهنگ و یک موسیقی را ارائه کنند. این هماهنگی و همراه بودن جز با داشتن درک متقابل، تفاهم، نزدیکی سلیقه ها و علاقه به دست نمی‌آید. قبل از هر تصمیمی، شما باید از خودتان بپرسید آیا این اختلاف سنی شش ساله باعث تفاوت در نگرش‌ها، علاقه ها و … در زندگی آینده‌تان نخواهد شد؟ افزایش دانش درخصوص آگاهی از اولویت‌های یکدیگر، علاقه ها و دیدگاه‌های دو طرف به شما کمک خواهد کرد تا انتخاب بهتری داشته باشید. آیا قلبی ایشان را دوست دارید یا عقلی، آیا در این ماجرا هیجان و احساس تصمیم گیرنده است یا عقل و منطق؟

تصمیم اصولی تر با نگاهی منطقی تر

معمولا برخی زنان پس از زایمان و پا به سن گذاشتن، جذابیت جسمانی‌شان نسبت به سال‌های اول زندگی مشترک‌شان کمتر می‌شود. بنابراین از دست دادن جذابیت جسمانی زنان با افزایش سن خطری است که چنین ازدواج‌هایی را تهدید می‌کند. البته اگر زنان دو تا سه سال بزرگ‌تر از مردان باشند، این ازدواج‌ها معمولا مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما در صورتی که سن زن خیلی بیشتر از مرد باشد، این ازدواج‌ها ممکن است مرد را در ادامه راه با پشیمانی و خودسرزنشی مواجه کند و گاهی منجر به طلاق شود. جمع‌بندی کلام این‌که، مراقب باشید بعد از گرفتن تصمیم نهایی به جایی نرسید که پشیمان شوید. الان که فرصت هست با نگاهی منطقی‌تر
تصمیمی اصولی‌تر بگیرید. این نکته را هم مدنظر قرار دهید که وقتی زن در زندگی‌ مشترک سن بیشتری دارد، ناخودآگاه قدرت و کنترل بیشتری را بر مرد اعمال می‌کند. معمولا زنانی که به لحاظ سنی از همسران شان بزرگ ترهستند به طور مداوم آن ها را کنترل می‌کنند که پس از مدتی این کنترل کردن برای همسرشان، خوشایند نخواهد بود و ارتباط آن‌ها را با مشکل مواجه می‌کند.

خودتان را بر سر این دوراهی قرار ندهید

در پیامک‌تان گفته‌اید که بر سر دو راهی انتخاب بین خانواده و دختر مورد علاقه‌تان قرار گرفته‌اید. با توجه به موارد مطرح شده و همچنین مخالفت شدید خانواده‌تان و این‌که در آینده بدون پشتیبانی و کمک آنان، روزهای سختی در انتظارتان خواهد بود و به طور قطع با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد، از شما می‌خواهم که خودتان را بر سر این دوراهی قرار ندهید. در یک فرصت مناسب با خانواده‌تان درباره تصمیم‌تان صحبت کنید و صحبت‌های آن‌ها را هم بشنوید. مشورت با خانواده و یک مشاور پیش از ازدواج برای این‌که تمامی جوانب تصمیم نهایی‌تان سنجیده شود، ضروری است ،آن‌گاه تصمیم درست و آگاهانه بگیرید.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/254328

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *