http://didshahr.ir/254104

09:51 :: 1401/09/01

مشاوره تحصیلی: هر قدر بیشتر درس می خوانم، کمتر یاد می گیرم و احساس می کنم خنگ هستم.

اید کنکور بدهم ولی خنگ هستم

 

نویسنده : فرزانه عطاران| ‌ مشاور تحصیلی

با خودم که تعارف ندارم پس باید قبول کنم که خنگ هستم چون هرقدر بیشتر درس می‌خوانم، کمتر یاد می گیرم. سال بعد هم کنکور دارم و اصلا اوضاع تحصیلی‌ام خوب نیست. چند وقت پیش به پیشنهاد یکی از دوستانم، تست ضریب‌هوشی دادم و نمره‌ام ۱۰۷ شد و مشاور گفت که باهوش هستم اما اصلا حافظه‌ام برای درس‌خواندن در رشته تجربی یاری نمی‌کند. لطفا راهنمایی ام کنید.

پاسخ: 

مخاطب گرامی، ضریب هوشی شما ۱۰۷ است اما خودتان را با صفت‌هایی همچون خنگ، بدون حافظه، ناتوان در یادگیری و… توصیف می‌کنید!

ابتدا باید دیدگاه خودتان را عوض کنید و کاملا منطقی خود را فردی باهوش ببینید و این را باور کنید چراکه واقعا باهوش هستید و حتی نتیجه تست هوش شما هم این موضوع را تأیید می‌کند. در ضمن هم اکنون در رشته پرطرفدار و البته سخت تجربی مشغول تحصیل هستید که همین موضوع نشان‌دهنده این است که انسان توانمندی هستید. پس خودتان را دست کم نگیرید و سعی کنید فردی مثبت‌اندیش باشید و با تلاش و سخت کوشی، توانایی خود را به دیگران نشان دهید.

کیفیت مطالعه‌تان را بالا ببرید

با توجه به اهمیت کیفیت مطالعه‌ شما طی امسال برای موفقیت در کنکور سال آینده، مواردی به عنوان پیشنهاد ارائه می‌شود و امید است با اجرای آن‌ها سالی توأم با موفقیت را سپری و پیش‌نیازهای موفقیت کنکور را کسب کنید. در ضمن از شما می‌خواهم به جای افکار منفی و زدن برچسب‌های نامناسب به خودتان به چند توصیه‌ای که در ادامه مطرح می‌شود، عمل کنید تا یادگیری‌تان متحول شود.

برای زمان، دقیق‌تر برنامه‌ریزی کنید

با توجه به این‌که هرچه به کنکور نزدیک‌تر شویم، استرس شما بیشتر می‌شود و برای موفقیت باید تلاش بیشتری کنید، لازم است شما هم از فعالیت‌های غیردرسی خود کم و به ساعات مطالعه‌تان اضافه کنید. در رشته تجربی داشتن وقت کافی برای مطالعه بسیار مهم است، پس از وقت خود در این روزها حداکثر استفاده را بکنید. باتوجه به زمان کلاس‌های فوق‌برنامه و شرکت‌ کردن‌تان در آزمون‌های آزمایشی، برای خودتان یک برنامه تنظیم کنید که در آن حتما مرور درس‌ها به هدف اصلی تبدیل شود، نه کارهای دیگر.

نقاط ضعف را شناسایی و برطرف کنید

در تمام دروس، متن کتاب درسی را به دقت مطالعه و مثال‌ها، تمرین‌ها و آزمایش های عملی را با دقت بررسی کنید. در پایان هر فصل کتاب در دروس اختصاصی و پایان هر درس در دروس عمومی، مطالب آن را خلاصه نویسی و نمونه سوالات امتحانی مربوط به آن را حل کنید و با بررسی پاسخ های آن، نقاط ضعف خود را شناسایی و برطرف کنید. امیدوارم در این فرصت باقی مانده، زمان را از دست ندهید و موفقیت در انتظارتان باشد.

باید کنکور بدهم ولی خنگ هستم

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/254104

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *