http://didshahr.ir/254027

01:27 :: 1401/08/29

اگر شما هم با سرد شدن هوا احتیاج بیشتری به دستشویی رفتن پیدا کرده‌اید، باید بگویم تنها نیستید زیرا تکرر ادرار یک دلیل علمی دارد.

علت تکرر ادرار در هوای سرد

ساوالان خبر: کارشناسان بر این باورند که تکرر ادرار و سردی هوا در طول زمستان به دلیل تعامل طبیعت با آناتومی بدن ما افزایش می یابد. این پدیده به نام دیورزیس ناشی از سرما شناخته می شود و به دلیل کاهش دما در زمستان رخ می دهد.

جبران دمای از دست رفته

در هوای سرد، بدن دچار لرزش و افت دما می شود و به منظور جبران دمای از دست رفته، رگ‌های خونی شروع به افزایش جریان خون در اندام‌ها می‌کنند. برای تامین جریان خون باید افزایش فشار صورت گیرد که مجبور به انقباض بیشتری می‌شود. علاوه بر این، جریان خون بیشتری به تمامی اندام‌های حیاتی از جمله کلیه‌ها سرازیر می‌شود که این فرایند را می‌توان انقباض عروق نامید. با تصفیه کردن مقدار معمول مواد زاید، کلیه های شما مجبور به کار سخت تر می شوند و ضایعات بیشتری را نسبت به معمول فیلتر می کنند.تکرر ادرار در زمستان می تواند نشانه هیپوترمی یا کاهش دمای بدن باشد و معمولاً با علایم دیگری مانند لرز، مشکلات تنفسی و نبض ضعیف همراه است. هیپوترمی زمانی اتفاق می افتد که دمای بدن بسیار کمتر از حد طبیعی باشد.

پیشگیری از تکرر ادرار

به منظور پیشگیری از بروز تکرر ادرار در سردی هوا توصیه می شود که از نظر بدنی فعال بمانید و به صورت روزانه در فصل زمستان ورزش کنید.

ادرار خود را برای مدت طولانی نگه ندارید زیرا این کار می تواند به عفونت مثانه منجر شود.

تلاش برای مصرف نکردن آب کافی در فصل زمستان برای پیشگیری از بروز تکرر ادرار در سرما چندان ایده مناسبی نیست.
بدن تان را گرم نگه دارید. مطمئن شوید که خودتان را از هوای سرد محافظت کرده‌اید. به یاد داشته باشید که پوشش زیاد بدن می تواند باعث تعریق شود که این خود می تواند فرد را مستعد ابتلا به کم آبی کند.

دستشویی

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/254027

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *