http://didshahr.ir/254009

01:27 :: 1401/08/28

معمولا دختر و پسرها بیشتر دنبال این هستند که باید از طرف مقابل برای شناختن او چه بپرسند.

خواستگاری Courtship

نویسنده : نگار مظلوم حسینی – دانشجوی دکترای روان‌شناسی بالینی

نکته مهمی که تمام مشاوران ازدواج بر آن تاکید می‌کنند این است که در جلسه خواستگاری علاوه بر صحبت کردن، بیشتر مشاهده کنید و صحبت‌های دیگران را بشنوید. این مسئله‌ای است که دختر و پسرها کمتر به آن در جلسه خواستگاری توجه می کنند و از اهمیت آن غافل هستند.

درست است که سوال‌ کردن از خواستگار مهم است. اما چرا باید در مراسم خواستگاری بیشتر شنونده باشید تا گوینده؟

مشاهده برای کسب اطلاعات تاثیرگذار

در جلسه خواستگاری باید بیشتر شنونده و مشاهده‌کننده باشید، این‌که چه کسی در کنار چه کسی می‌نشیند، چه کسی بیشتر صحبت می‌کند؟ آیا عضوی از خانواده طرف مقابل هست که حرف بقیه را مدام قطع کند؟ آیا نگاه افراد در هنگام اظهارنظر به عضو خاصی در خانواده است؟ همه این‌ها می‌تواند منبع اطلاعات راجع به سلسله مراتب قدرت در خانواده یا عضو بیشتر تاثیرگذار خانواده باشد. به همین دلیل توصیه می‌شود برای شناخت بیشتر سعی کنید عمدتا شنونده باشید تا گوینده.

شناخت طرف مقابل از نوع سوالاتش

همچنین سوالاتی که فرد مقابل از شما می‌ کند هم منبع اطلاعات است. آیا تاکید بیشتری بر مسائل مالی دارد؟ آیا به ظاهر بیشتر توجه می‌کند؟ آیا سوالات شخصیتی و اخلاقی می‌کند؟ پرسیدن هرکدام از این سوالات نشانه بدی نیست بلکه تاکید خواستگار شما بر یک جنبه را نشان می‌دهد و بهتر است که در این باره با هم همسو باشید. برای مثال اگر هر دو بر جنبه‌های مالی تاکید دارید، نشانه بدی نیست ولی اگر یک نفر بر جنبه مالی و دیگری شخصیتی تاکید دارد، ناهمسو بودن شما در این موضوع در آینده می‌تواند برای‌تان دردسر ساز باشد.

  • لینک کوتاه
  • https://savalankhabar.ir/254009

اشتراک این خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *